خانه / ورزشی / «سیامند رحمان» باز رکورد جهان را شکست و قهرمان شد  

«سیامند رحمان» باز رکورد جهان را شکست و قهرمان شد  

«سیامند رحمان»، ورزشکار اشنویه ای ملی پوش طلایی پارالمپیک لندن، در رقابت قهرمانی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشور، ۵ کیلوگرم رکورد دنیا را جابجا کرد و بار دیگر قهرمان جهان شد.
 

 
 
در آخرین روز از رقابت قهرمانی کشور وزنه برداری جانبازان و معلولین سیامند رحمان، با ثبت رکورد ۲۸۱ کیلوگرم موفق شد ضمن کسب عنوان نخست دسته ۱۰۷ + کیلوگرم، جایگاه اول جهانی را نیز به خود اختصاص دهد.
وی در حرکت اول وزنه ۲۷۰ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در انتخاب دوم نیز توانست رکورد ۲۷۷ کیلوگرم را ثبت کند و به این ترتیب یک کیلوگرم رکورد جهان را که پیش از این ثبت شده بود ، ارتقا دهد.
در سومین و آخرین حرکت، رحمان با انتخاب وزنه ۲۸۱ کیلوگرم و ثبت آن، موفق شد رکورد جهان را ۵ کیلوگرم جابجا کند. در همین حال “صمد عباسی” وزنه بردار دسته ۵۴ کیلوگرم کرمانشاهی شامگاه دوشنبه موفق شد بالاتر از تمام رقبا بر سکوی قهرمانی ایستاده و مدال طلا را بر گردن بیاویزد.
عباسی در این دسته موفق شد با رکورد ۱۵۵ کیلوگرم مقام قهرمانی را از آن خود کند.
در این دوره از رقابت ها برای نخستین بار ناظر کمیته بین المللی پارالمپیک نماینده داشت. این دوره از مسابقات به دلیل حضور معاون کمیته بین المللی پارالمپیک در تهران، اهمیت بسزایی داشت.
 
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی رکورد شکنی «سیامند رحمان» را تبریک گفت
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در پیامی رکورد شکنی« سیامند رحمان» ورزشکار اشنویه ای در رقابت قهرمانی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشور را تبریک گفت.
به گزارش زریان، خلیلی در متن پیام خود آورده است: بی شک تسلیم شدن وزنه های پولادین جهانی و پارالمپیک به دستان قدرتمند جوان شایسته و غیور آذربایجان غربی که به مدد الهی در کسوت ملی پوشی پرافتخار برای ایران عزیز اسلامی در عرصه های جهانی و بین المللی محقق شده و تمامی نگاه ها و دوربین های رسانه های دنیا را متوجه ایمان بلند و غیرت و تعهد مثال زدنی جوان با اخلاق و پهلوان اشنویه ای این مرز و بوم کرده است افتخاری بزرگ برای کشورمان است.
وی ادامه داده است: کسب این موفقیت افتخاری بس متعالی است که موجب غرور و بالندگی ملی برای هر ایرانی کوچک و بزرگ، زن و مرد و ورزشکار و غیر ورزشکار شده است.
خلیلی افزوده است: اینجانب با نهایت خرسندی و افتخار کسب این افتخار بی بدیل و ارتقاء پنج کیلوگرمی رکورد جهانی وزنه برداری معلولان و جانبازان توسط سیامند رحمان را به این قهرمان عزیز، کادر فنی و مربیان، خانواده محترم ایشان و جامعه بزرگ ورزشی و جوانان عزیز کشورمان به خصوص مردم قهرمان پرور آذربایجان غربی و شهرستان اشنویه تبریک عرض کرده از درگاه خداوند سبحان سلامتی و بهروزی این اسطوره پهلوانی و تداوم این توفیقات را در راه اعتلای ایران عزیز اسلامی در ظل عنایات خاص حضرت ولی الله الاعظم (عج) و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی مسئلت می نمایم.
 

شناسه خبر : 11213

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =