سید احسن علوی نماینده سنندج، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی: تحولات خاورمیانه و پدید آمدن گروه های نوظهور تکفیری حاصل توطئه آمریکا و صهیونیسم و کشورهای وابسته به انها است

هر ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مراسمی برگزار می شود که منادی وحدت و یکپارچگی جهان اسلام و انزجار همه مسلمین از ظالمین و مستکبرین، به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم است

سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگار تقریب(تنا)، خاطرنشان کرد: حضور در مراسم این روز می تواند آثار زیادی داشته باشد؛ به طریق اولی می تواند بسیار تأثیرگذار در دفاع از مسلمانان فلسطین در این برهه از زمان باشد. دوره ای که صهیونیسم با تمام قدرت دارد مسلمانان فلسطین را در منطقه غزه بمباران می کند و با استفاده از هر سلاحی  در پی از بین بردن مسلمانان این سرزمین است .
وی افزود: این روز، فرصت خوبی است که مسلمانان در مقابل این قبیل تجاوزات و اقدامات صهیونیست ها و آمریکایی ها به پاخیزند و ندای حق طلبی شان را به گوش جهانیان برسانند.
عضو فراکسیون اهل سنت درمجلس شورای اسلامی در زمینه سکوت برخی از سران کشورهای اسلامی در مقابل جنایات صهیونیست ها گفت: اینها کشورهایی هستند که وابستگی به آمریکا و صهیونیست ها دارند و خودشان را وامدار این کشورها می دانند. بسیاری از تحولاتی که امروز در خاورمیانه شاهد ان هستیم و گروه های نوظهور تکفیری که در منطقه شکل گرفته اند حاصل توطئه های این کشور ها است .
وی با اشاره به این سخن رهبر فقید انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) که “ما بر ظالم می تازیم و از مظلوم دفاع می کنیم” گفت: این سخن پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی بوده و به عنوان یک اصل تعقیب می شود.
 
وی تصریح کرد: گروه هایی مثل النصره، داعش والقاعدهو… که نه تنها شیعیان بلکه  اهل سنت و کردهای عراق را هم هدف قرار داده اند، بی تردید هدفی جز نابودی اسلام و ایجاد آشوب در منطقه ندارند.
وی افزود: امسال علاوه بر اینکه صهیونیست ها دارند علیه فلسطینی ها و مردم مظلوم غزه با تمام قدرت می جنگند، در کنار این، آشوب هایی هم در سوریه، عراق و لبنان ایجاد می شود آن هم از جانب کسانی که خودشان را به اصطلاح اسلامی می خوانند و ادعای مسلمانی دارند، در صورتی که وابسته هستند و از جای دیگری تغذیه می شوند. این گروه ها به این دلیل ایجاد شدند که منطقه همیشه در آشوب باشد و زمان فکر کردن نداشته باشیم. امسال نه تنها ایران بلکه همه کشورهای مسلمان اگر خودشان به کنه اسلام پی برده باشند، باید برخیزند، ندا دهند. باید انزجار و تنفر خودمان را از همه این جریاناتی که علیه اسلام و با هدف تضعیف اسلام هست، اعلام کنیم.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *