خانه / سیاسی / سیروان بارزانی: نیروی پیشمرگ منتظر تسلیحات و فرمان حمله به داعش است

سیروان بارزانی: نیروی پیشمرگ منتظر تسلیحات و فرمان حمله به داعش است

حمله به مواضع داعش برای نیروی پیشمرگ دشوار نیست و اگر فرمان حمله صادر شود همچون کنترل مخمور، مناطق دیگر تا موصل از اشغال داعش در خواهد آمد

یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه منتظر دریافت تسلیحات جدید در محورهای جنگ با داعش می باشند، تاکید کرد که در مرحله کنونی دفاع و حفظ وضعیت موجود در اولویت کاری این نیرو می باشد.
سیروان بارزانی فرمانده نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در محور مخمور و گویر تاکید کرد که حمله به مواضع داعش برای نیروی پیشمرگ دشوار نیست و اگر فرمان حمله صادر شود همچون کنترل مخمور، مناطق دیگر تا موصل از اشغال داعش در خواهد آمد.
وی در گفتگو با بخش کُردی خبرگزاری آناتولی ترکیه‌ همچنین اظهار کرد که مرزهای مشترک با داعش روز به روز بیشتر و گسترده تر می شوند و آنچه که در حال حاضر برای نیروهای پیشمرگ در اولویت است، مقاومت می باشد.
بارزانی با اشاره به اینکه نیروهای پیشمرگ پس از صدور فرمان، در عرض سه‌ ساعت توانستند مخمور را از اشغال داعش خارج کنند، درباره دیگر مناطق اطراف مخمور که هنوز تحت اشغال داعش است گفت: منتظر رسیدن تسلیحات جدید هستیم و با رسیدن این تسلیحات، نیروهای پیشمرگ کل منطقه را از داعش پاکسازی می کنند.
فرمانده نیروهای پیشمرگ در محور مخمور و گویر در رابطه با حضور نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و حزب اتحاد دموکراتیک کُردهای سوریه (PYD) در جبهه های جنگ با داعش در خاک کردستان عراق، گفت: گرایشات و ایدئولوژی هیچ یک از احزاب اتحادیه میهنی، حزب دموکرات و حزب کارگران کردستان در این مقطع مهم نیست و آنچه اهمیت دارد، مبارزه و جنگ آن ها برای دفاع از کردستان است.
 
 
کد مطلب: ۶۷۹۶۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۲  |  ساعت: ۱۶ : ۴۱ – کرد پرس

شناسه خبر : 18373

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =