سیسی: تلاش برای تجزیه عراق، به کشورهای دیگر هم سرایت می‌کند  

رئیس‌جمهور مصر روز یکشنبه با اشاره به تحرکات گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه، گفت: همه‌پرسی در کردستان عراق آغاز تلاش‌ها برای تجزیه عراق و دیگر کشورهای منطقه است.
 

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر روز یکشنبه نسبت به تلاش برای تجزیه عراق و گسترش فعالیت تروریست‌ها در دیگر کشورهای منطقه، هشدار داد.
سیسی که در جمع خبرنگاران مصری صحبت می‌کرد، در مورد تلاش‌های صورت گرفته برای جدا کردن مناطقی از عراق، گفت: «همه‌پرسی‌ای که الان کردها دنبال آن هستند، چیزی نیست جز آغاز تجزیه‌ای فاجعه‌بار برای تبدیل عراق به کشورهای کوچک‌تر و رقیب.»
وی که پیشتر هم از تلاش‌های دولت عراق برای مبارزه با تروریسم حمایت کرده بود، در رابطه با فعالیت گروه‌های تروریستی در این کشور، گفت: «داعش برای گرفتن مصر هم برنامه دارد. من به ایالات متحده و اروپا نسبت به هرگونه کمک به آن‌ها هشدار داده و گفته‌ بودم که آن‌ها برای هدف قرار دادن عراق و پس از آن اردن و عربستان، از سوریه خارج می‌شوند.»
رئیس‌جمهور مصر همچنین نسبت به تحرکات صورت گرفته برای گسترش دامنه فعالیت گروه‌های تکفیری در منطقه هشدار داده و گفت این گروه‌ها تلاش می‌کنند با سوءاستفاده از مذهب، دست به عملیات تروریستی بزنند.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *