خانه / سیاسی / سیسی: تلاش برای تجزیه عراق، به کشورهای دیگر هم سرایت می‌کند  

سیسی: تلاش برای تجزیه عراق، به کشورهای دیگر هم سرایت می‌کند  

رئیس‌جمهور مصر روز یکشنبه با اشاره به تحرکات گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه، گفت: همه‌پرسی در کردستان عراق آغاز تلاش‌ها برای تجزیه عراق و دیگر کشورهای منطقه است.
 

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر روز یکشنبه نسبت به تلاش برای تجزیه عراق و گسترش فعالیت تروریست‌ها در دیگر کشورهای منطقه، هشدار داد.
سیسی که در جمع خبرنگاران مصری صحبت می‌کرد، در مورد تلاش‌های صورت گرفته برای جدا کردن مناطقی از عراق، گفت: «همه‌پرسی‌ای که الان کردها دنبال آن هستند، چیزی نیست جز آغاز تجزیه‌ای فاجعه‌بار برای تبدیل عراق به کشورهای کوچک‌تر و رقیب.»
وی که پیشتر هم از تلاش‌های دولت عراق برای مبارزه با تروریسم حمایت کرده بود، در رابطه با فعالیت گروه‌های تروریستی در این کشور، گفت: «داعش برای گرفتن مصر هم برنامه دارد. من به ایالات متحده و اروپا نسبت به هرگونه کمک به آن‌ها هشدار داده و گفته‌ بودم که آن‌ها برای هدف قرار دادن عراق و پس از آن اردن و عربستان، از سوریه خارج می‌شوند.»
رئیس‌جمهور مصر همچنین نسبت به تحرکات صورت گرفته برای گسترش دامنه فعالیت گروه‌های تکفیری در منطقه هشدار داده و گفت این گروه‌ها تلاش می‌کنند با سوءاستفاده از مذهب، دست به عملیات تروریستی بزنند.
 

شناسه خبر : 18843

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =