شایعه ورود پیش سازهای مواد مخدر صنعتی از مرزهای کردستان کذب است

سنندج – استاندار کردستان ورود پیش سازهای مواد مخدر صنعتی از مرزهای استان را رد کرد و گفت: این مباحث شایعه است و صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی بیان کرد: گاهی مباحثی مبنی بر ورود پیش سازهای مواد مخدر صنعتی از مرزهای استان کردستان در محافل داخلی و خارجی مطرح می شود که این اظهارات کارشناسی نیست و از مرزهای کردستان این مواد وارد نمی شود بلکه هر چه هست در داخل تامین می شود.
وی ادامه داد: موضوع پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید به یک مسئولیت اجتماعی تبدیل شود و تمام قشرهای اجتماع در این امر خطیر سهیم و شریک باشند.
استاندار کردستان افزود: در برنامه های پیشنهادی استان که باید در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گیرد، موضوع هوشمند سازی برنامه های پیشگیری و مبارزه و درمان مواد مخدر از سوی استان به مرکز پیشنهاد گردد تا در این حوزه شاهد کنترل و نظارت بیشتری باشیم.
وی بیان کرد: گاهی مباحثی مبنی بر ورود پیش سازهای مواد مخدر صنعتی از مرزهای استان کردستان در محافل داخلی و خارجی مطرح می شود که این اظهارات کارشناسی نیست و از مرزهای کردستان این مواد وارد نمی شود بلکه هر چه هست در داخل تامین می شود.
وی با اشاره به اینکه پیش سازهای مواد مخدر صنعتی همچون انواع اسیدها کارکردهای چندگانه دارند، عنوان کرد: از مرزهای رسمی کردستان با کنترل و نظارت مرزبانی و گمرک و با مجوز این مواد صادر می شود و در کشور عراق برای کارکردهای شیمیایی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
استاندار کردستان گفت: متاسفانه جاذبه های مالی مواد مخدر زیاد است و باید در برنامه های فرهنگی و در تولید محصولات فرهنگی همچون فیلم و سریال و نمایش به این موضوع توجه داشته باشیم که به جای برجسته نمودن این جذابیت ها، ایجاد تنفر را نسبت به مواد مخدر در مخاطبین بیشتر کنند.
زاهدی گفت: درتولید برنامه های فرهنگی حتما از نظرات و روشهای کارشناسان بهره گرفته شود تا تاثیر گذاری موضوعات پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر موثرتر و بلندمدت تر باشد.
در جریان برگزاری این نشست سایر مدیران و مسئولان حاضر نیز به بیان دیدگاه های خود در راستای مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان پرداختند و گزارشی های مختلفی در خصوص اقدامات ادارات و سازمان های دولتی نیز ارائه شد.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *