خانه / اجتماعی / شرایط حذف افراد از دریافت یارانه نقدی

شرایط حذف افراد از دریافت یارانه نقدی

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۶ میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج خواهند شد، گفت:‌ حذف یارانه اقشار پردرآمد بر اساس توانایی‌های مالی انجام می‌شود و یکی از ملاک‌های حذف یارانه اقشار پردرآمد محل سکونت و بعد خانوار است.

 احمد میدری، معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت کارگروه شناسایی افراد ثروتمند اظهار داشت: این کارگروه همچنان فعال است و افراد حذف شده مرحله به مرحله اعلام خواهند شد.

وی در برابر این سوال که چه میزان از منابع آزاد شده از محل حذف یارانه اقشار ثروتمند صرف امور اشتغال و تولید خواهد شد، گفت: دولت بر اساس قانون باید منابع آزاد شده را صرف اشتغال کند چرا که بخشی از منابع به خاطر کاهش قیمت نفت باید جبران شود. میدری تاکید کرد: برای تخصیص منابع باید دید چه میزان از افراد حذف می‌شوند و اینکه چقدر منابع آزاد خواهد شد. معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حذف یارانه اقشار پردرآمد بر اساس توانایی‌های مالی انجام می‌شود، گفت: یکی از ملاک‌های حذف یارانه اقشار پردرآمد محل سکونت و بعد خانوار است. وی در پاسخ به این سوال که آیا  از اطلاعات بانکی افراد برای حذف یارانه استفاده شده است یا خیر، تاکید کرد: به هیچ وجه از اطلاعات بانکی و حساب شخصی افراد برای حذف یارانه استفاده نشده است. میدری با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی ۶ میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج خواهند شد، گفت:‌باید ۳ هزار میلیارد تومان از منابعی که برای پرداخت یارانه افراد کسر شده، جبران شود که قاعدتاً‌ بر اساس آن ۶ میلیون نفر یارانه‌بگیر باید حذف شوند. وی در پایان حذف یارانه اقشار پردرآمد را طبق قانون تا ۶ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: مازاد آن فعلا در دستور کار نیست.

شناسه خبر : 7631

این خبر رو هم ببینید

محسن چاوشی ۷۰ زندانی جرائم غیرعمد سقز را آزاد می‌کند

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز از آزادسازی ۷۰ زندانی جرائم غیرعمد توسط محسن چاوشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =