شرایط حذف افراد از دریافت یارانه نقدی

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 6 میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج خواهند شد، گفت:‌ حذف یارانه اقشار پردرآمد بر اساس توانایی‌های مالی انجام می‌شود و یکی از ملاک‌های حذف یارانه اقشار پردرآمد محل سکونت و بعد خانوار است.

 احمد میدری، معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت کارگروه شناسایی افراد ثروتمند اظهار داشت: این کارگروه همچنان فعال است و افراد حذف شده مرحله به مرحله اعلام خواهند شد.

وی در برابر این سوال که چه میزان از منابع آزاد شده از محل حذف یارانه اقشار ثروتمند صرف امور اشتغال و تولید خواهد شد، گفت: دولت بر اساس قانون باید منابع آزاد شده را صرف اشتغال کند چرا که بخشی از منابع به خاطر کاهش قیمت نفت باید جبران شود. میدری تاکید کرد: برای تخصیص منابع باید دید چه میزان از افراد حذف می‌شوند و اینکه چقدر منابع آزاد خواهد شد. معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حذف یارانه اقشار پردرآمد بر اساس توانایی‌های مالی انجام می‌شود، گفت: یکی از ملاک‌های حذف یارانه اقشار پردرآمد محل سکونت و بعد خانوار است. وی در پاسخ به این سوال که آیا  از اطلاعات بانکی افراد برای حذف یارانه استفاده شده است یا خیر، تاکید کرد: به هیچ وجه از اطلاعات بانکی و حساب شخصی افراد برای حذف یارانه استفاده نشده است. میدری با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی 6 میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج خواهند شد، گفت:‌باید 3 هزار میلیارد تومان از منابعی که برای پرداخت یارانه افراد کسر شده، جبران شود که قاعدتاً‌ بر اساس آن 6 میلیون نفر یارانه‌بگیر باید حذف شوند. وی در پایان حذف یارانه اقشار پردرآمد را طبق قانون تا 6 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: مازاد آن فعلا در دستور کار نیست.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *