شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان: تخریب قبور ائمه اطهار لکه ننگی در تاریخ وهابیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تخریب قبور ائمه اطهار لکه ننگی در تاریخ وهابیت است، گفتند: وهابی‌ها با انجام تخریب در قبرستان بقیع دشمنی خود را با اسلام به اثبات رساندند.روز#بقیع اولین مزاری است که به دستور رسول اکرم (ص) توسط مسلمانان صدر اسلام ایجاد شد.در هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری پس از اشغال مکه، وهابیان به سرکردگی عبدالعزیز بن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال کرده، مأموران عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع (ع) و دیگر قبور همچنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم (ص) قبور زنان آن حضرت، قبر ام‌البنین (ع) مادر حضرت اباالفضل العباس (ع) و قبر عبدالله پدر پیامبر (ص) و اسماعیل فرزند امام صادق (ع) و بسیاری قبور دیگر پرداختند.

براین اساس همه ساله هشتم شوال در تاریخ به عنوان سالروز تخریب قبور ائمه در قبرستان بقیع نامگذاری شده است.

شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در این خصوص با بیان اینکه تخریب قبور ائمه بقیع(ع) ریشه در افکار پلید وهابیت دارد، گفتند: وهابی‌ها با انجام تخریب در قبرستان بقیع دشمنی خود را با اسلام به اثبات رساندند.

تخریب قبور ائمه اطهار لکه ننگی در تاریخ وهابیت است

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به سالروز تخریب بقاع متبرکه در قبرستان بقیع گفت: وهابی‌ها با انجام تخریب در قبرستان بقیع دشمنی خود را با اسلام به اثبات رساندند و نشان دادند ماموریتی جز اختلاف پراکنی و تفرقه افکنی بین مسلمانان ندارند.

وی بیان کرد: حفظ حرمت اهل بیت همانند حرم پیامبر(ص) واجب است، سردمداران وهابیت با دلارهای آل سعود و اندیشه صهیونیسم درصدد تفرقه افکنی بین جامعه اسلامی هستند اما وحدت و همراهی شیعه و سنی در تمام دوران نه تنها خاری در چشم دشمنان بوده بلکه توطئه ونقشه های شوم استکبار را نیز برهم زده و لرزه بر اندامشان انداخته است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه ادامه داد: بقیع پیشینه تاریخی دارد این گونه هتک حرمت‌ها نمی‌تواند نسبت به تاریخ اسلام و وقایع تاریخی آن کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد کند.

تخریب قبور ائمه بقیع(ع) ریشه در افکار پلید وهابیت دارد

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت سرباز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان این مطلب که تخریب قبور ائمه بقیع(ع) ریشه در افکار پلید وهابیت دارد، گفت: هشتم شوال به دست وهابیت این فرقه ضد اسلامی و انسانی که پرورش یافته دامن استکبار جهانی است، بارگاه ملکوتی و بسیار باشکوه ائمه علیهم السلام در بقیع با خاک یکسان شد و قلوب صدها میلیون شیعه و اهل سنت محب اهل بیت علیهم السلام را جریحه دار کرد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی با تمام ابزار فکری، فرهنگی و اعتقادی درصدد اختلاف پراکنی و ایجاد شبهه بین جامعه اسلامی به ویژه شیعه و سنی است، افزود: مسلمانان باید در مقابل دشمنان اسلام و در راس آن آمریکا و اسرائیل هوشیار باشند و نگذارند دشمن به اهداف شوم خود دست یابد.

امام جمعه اهل سنت سرباز بیان کرد: تخریب و بی احترامی به قبور مومنین حرام است.

رسولی زاده با بیان اینکه تخریب قبور ائمه بقیع ریشه در افکار پلید وهابیت دارد،ادامه داد: تخریب قبرستان بقیع، سند تاریخی از جنایات جریان تکفیری وهابی است زیرا این مکان بخش مهمی از تاریخ اسلام را در خود جای داده و کتاب بزرگ و گویایی از تاریخ مسلمانان است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *