خانه / سیاسی / شمار زنان ربوده‌شده در ایالت شمال نیجریه به ۴۰ تن رسید  

شمار زنان ربوده‌شده در ایالت شمال نیجریه به ۴۰ تن رسید  

هنوز از سرنوشت بیش از ۲۰۰ دانش‌آموز دختر نیجریه‌ای که حدود ۲ ماه پبش توسط شورشیان بوکوحرام ربوده شدند خبری نیست که حدود ۴۰ زن دیگر هم طی ساعات گذشته ربوده شدند.
 

شماری از اهالی روستای «جارکین فولانی» در استان بورنو در شمال شرق نیجریه اعلام کردند که طی ساعات گذشته حدود ۴۰ زن از این روستا توسط عناصر مسلح بوکوحرام ربوده شدند.
روستای جارکین فولانی در همجواری شهر شیبوک واقع شده که در آوریل گذشته عناصر بوکوحرام حدود ۳۰۰ دانش آموز را از مدرسه‌ای در این شهر ربودند و تاکنون از سرنوشت آنها خبری نیست.
اهالی جارکین فولانی گفتند که افراد مسلح با حمله به روستا زنان را وادار به سوار شدن بر خودروها کردند و با خود به مکانی نامعلوم بردند.
ابوبکر شیکاو، سرکرده بوکوحرام، آمادگی خود را برای معاوضه‌ دختران ربوده‌شده با زندانیان این گروه اعلام کرده است اما دولت نیجریه این شرط را رد اما آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده است.
عناصر بوکو حرام در پانزدهم آوریل (۲۶ فروردین ماه) حدود ۳۰۰ دختر دانش آموز را از مدرسه شیبوک در ایالت بورنو در شمال نیجریه ربودند که ۲۷۶ نفر از آن ها کما کان ناپدید هستند.
گودلاک جاناتان، رئیس‌جمهور نیجریه هم وضعیت اضطراری اعلام‌شده در سه ایالت بورنو، یوبه و آداماوا، واقع در شمال شرق کشور، را به مدت شش‌ماه دیگر تمدید کرده است.
گروه بوکوحرام که نام خود را بر اساس افکار خود مبنی بر اینکه «تعلیم و تربیت غربی حرام است»گرفته، هدف خود را براندازی دولت نیجریه اعلام کرده است.
بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ تاکنون با حملات خشونت بار در نیجریه جان سه هزار و ۶۰۰ تن را گرفته است
منبع: خبرگزاری فارس
 

شناسه خبر : 19221

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =