شمار زنان ربوده‌شده در ایالت شمال نیجریه به ۴۰ تن رسید  

هنوز از سرنوشت بیش از ۲۰۰ دانش‌آموز دختر نیجریه‌ای که حدود ۲ ماه پبش توسط شورشیان بوکوحرام ربوده شدند خبری نیست که حدود ۴۰ زن دیگر هم طی ساعات گذشته ربوده شدند.
 

شماری از اهالی روستای «جارکین فولانی» در استان بورنو در شمال شرق نیجریه اعلام کردند که طی ساعات گذشته حدود 40 زن از این روستا توسط عناصر مسلح بوکوحرام ربوده شدند.
روستای جارکین فولانی در همجواری شهر شیبوک واقع شده که در آوریل گذشته عناصر بوکوحرام حدود 300 دانش آموز را از مدرسه‌ای در این شهر ربودند و تاکنون از سرنوشت آنها خبری نیست.
اهالی جارکین فولانی گفتند که افراد مسلح با حمله به روستا زنان را وادار به سوار شدن بر خودروها کردند و با خود به مکانی نامعلوم بردند.
ابوبکر شیکاو، سرکرده بوکوحرام، آمادگی خود را برای معاوضه‌ دختران ربوده‌شده با زندانیان این گروه اعلام کرده است اما دولت نیجریه این شرط را رد اما آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده است.
عناصر بوکو حرام در پانزدهم آوریل (26 فروردین ماه) حدود 300 دختر دانش آموز را از مدرسه شیبوک در ایالت بورنو در شمال نیجریه ربودند که 276 نفر از آن ها کما کان ناپدید هستند.
گودلاک جاناتان، رئیس‌جمهور نیجریه هم وضعیت اضطراری اعلام‌شده در سه ایالت بورنو، یوبه و آداماوا، واقع در شمال شرق کشور، را به مدت شش‌ماه دیگر تمدید کرده است.
گروه بوکوحرام که نام خود را بر اساس افکار خود مبنی بر اینکه «تعلیم و تربیت غربی حرام است»گرفته، هدف خود را براندازی دولت نیجریه اعلام کرده است.
بوکوحرام از سال 2009 تاکنون با حملات خشونت بار در نیجریه جان سه هزار و 600 تن را گرفته است
منبع: خبرگزاری فارس
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *