شهرداری متولی آبیدر نیست/۱۱ نفر درگیر فساد مالی در شهرداری سنندج

سنندج- شهردار سنندج با بیان اینکه طبق قانون، شهرداری حق اعتراض در اجرای پروژه های دارای اعتبار ملی را ندارد ،گفت: شهرداری در احداث مجتمع رفاهی در آبیدر هیچ کاره است.

به گزارش خبرنگار مهر، کامیاب شادمان بعد از ظهر امروز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج گفت: در چند سال گذشته قراردادی ما بین اداره کل منابع طبیعی استان و شهرداری سنندج در خصوص بهره برداری از آبیدر منعقد شد که عملا تاکنون بهره برداری نشده و بیشترمربوط به نگهداری از این منطقه بوده است.
وی عنوان کرد: از میزان عرصه ای که در اختیار شهرداری براساس توافق انجام شده قرار گرفته است ۱۵ لکه برای سرمایه گذاری تعیین شده که اقدامات مربوط به ۶ لکه انجام شده است.
وی اظهار داشت: طبق قانون پروژه هایی که اعتبار ملی دارند شهرداری حق اعتراض درخصوص اجرای آنها را در سطح شهر ندارد.
شهردار سنندج ادامه داد: شهرداری در خصوص احداث مجتمع رفاهی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان در آبیدر هیچ کاره بوده است.
شادمان با بیان اینکه پایبندی به قانون از اولویت های ماست، افزود: اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان برای احداث این مجتمع در آبیدر که یکی از قطب های گردشگری استان است، حدود ۱۸۰ میلیون تومان اختصاص دادند.
بدون حمایت شورای شهر سنندج فساد مالی شهرداری برملا نمی شد
وی در خصوص پرونده فساد مالی شهرداری سنندج گفت: متاسفانه اتفاقات و سوء برنامه هایی از سنوات گذشته در بخش مالی شهرداری ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه شعار ما همواره شفاف سازی و تغییر بوده و هست، عنوان کرد: زمانی که به عنوان شهردار انتخاب شدم به صورت جدی موضوع و مباحث مالی را پیگیری کردم و اطلاعات ومستندات لازم در این خصوص را در اختیار مراجع ذیربط قرار دادم.
شهردار سنندج گفت: ثابت شد که تعدادی مشخص از کارکنان شهرداری در جریان فساد مالی دست داشتند و این امر هم منجر به بازجویی و حتی بازداشت آنها شده است.
شادمان ادامه داد: همچنان کارشناسان در حال بررسی این پرونده هستند و علاوه براین هم سازمان بازرسی در حال بررسی پرونده های املاک است.
وی با بیان اینکه بدون حمایت شورای شهر این فساد مالی برملا نمی شد، اعلام کرد: ۱۱ نفر مشخصا درگیر این پرونده هستند که در حال بازجویی و بازداشت به سر می برند.
پروژه زیرگذر میدان آزادی در صورت مخالفت مردم ومتخصصان اجرا نمی شود
وی به پروژه زیرگذر میدان آزادی سنندج اشاره کرد و گفت: قرار است زیرفضای سواره میدان آزادی زیرگذری احداث شود بدون اینکه المان های این میدان تخریب و یا جابه جا شوند.
شهردار سنندج با اشاره به اینکه نمونه این پروژه در چهار راه ولی عصر تهران اجرایی شده است، عنوان کرد: همان شرکت مجری پروژه ولی عصر اقدام به احداث زیرگذر میدان آزاد سنندج هم خواهد کرد.
شادمان بیان کرد: در صورتی که مردم و متخصصان این حوزه مخالف اجرای پروژه زیرگذر میدان آزادی باشند قطعا آن را اجرایی نخواهیم کرد.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *