خانه / اجتماعی / شهردار بانه خبرداد: تفکیک روزانه ۱۲۰تن زباله در کارخانه بازیافت بانه

شهردار بانه خبرداد: تفکیک روزانه ۱۲۰تن زباله در کارخانه بازیافت بانه

سنندج-شهردار بانه عنوان کرد: روزانه ۱۲۰ تن زباله شهر ۱۱۶ هزار نفری بانه در کارخانه بازیافت این شهر تفکیک می شود.

بابک رستم پور در گفت و گو با خبرنگار مهر یکی از اقدامات ارزشمند شورای اسلامی و شهرداری بانه را احداث کارخانه بازیافت خواند وگفت: سایت دفن زباله این شهر با مشکلات زیادی مواجه بود و اگر این کارخانه احداث نمی شد تبعات زیست محیطی آن قابل جبران نبود.
وی اعتبار هزینه شده برای احداث این کارخانه را ۲ میلیارد تومان ذکر کرد واظهارداشت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع احداث شده است.
وی با اعلام اینکه روزانه ۱۲۰ تن زباله شهر ۱۱۶ هزارنفری بانه در این کارخانه تفکیک می شود،  بیان کرد: ۴۰ درصد حجم این میزان را زباله های خشک و مابقی را زباله های تر تشکیل می دهند.
شهردار بانه با بیان اینکه تفکیک زباله درمقصد در این کارخانه انجام می شود، اظهارداشت: با بهره برداری از این کارخانه برای ۲۵ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.
رستم پور اضافه کرد: دراین  کارخانه انواع مواد الی از جمله فلزات، شیشیه نان کاغذ جداسازی می شود و مواد جداسازی شده بازیافتی دوباره به چرخه مصرف باز گردانده می شود.
وی با اشاره به اینکه مرحله تفکیک از مبدا  زباله در سال ۹۴ در بانه آغاز شده است، عنوان کرد: با بکارگیری کارشناسان و تخصیص منابع و امکانات آموزش تفکیک از مبدا به طور چهره به چهره به مردم این شهرستان داده شد.
وی اظهارداشت:  خوشبختانه با بازسازی اعتماد مردم جامعه به سیستم شهرداری، موفق شدیم در کمتر از هفت ماه، ۸۰ درصد مردم را زیرپوشش آموزش های مذکور قرار دهیم.

شناسهٔ خبر: ۴۰۳۴۵۸۰ – سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ – ۱۶:۱۴

شناسه خبر : 6165

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =