شهردار سابق سنندج: هرگز نتوانستیم از ظرفیت متخصصان خارج شهرداری استفاده کنیم

شهردار سابق سنندج گفت: از استانداری درخواست مجوز برای تزریق نیروهای با تجربه از خارج مجموعه شهرداری را داشتیم که هیچ‌گاه این مجوز به ما داده نشد.
 

  
 
 جلسه شورای اداری شهرستان سنندج با موضوع تودیع شهردار سابق این شهر و معرفی شهردار جدید برگزار شد.
وی با یادآوری انتخاب خود در تاریخ 21 آذر ماه سال 89 به سمت شهردار سنندج گفت: پس از پذیرش مسئولیت در چارچوب سلامت، صداقت، تخصص و توکل به خدا کار را شروع کردیم.
شریعتی با بیان اینکه تنها 15 تا 20 درصد از امورات شهر مربوط به فعالیت‌های عمرانی است خاطرنشان کرد: پس از ورود به مجموعه با حجم سنگینی از برنامه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و دیگر موضوعات مواجه شدیم.
شهردار سابق سنندج با بیان اینکه وظایف گسترده‌تر شده بود گفت: اما متأسفانه امکانات و ابزار در حد قبل مانده و متناسب با نیازها رشد و افزایش نیافته بود.
وی تصریح کرد: از استانداری درخواست مجوز برای تزریق نیروهای با تجربه از خارج مجموعه شهرداری را داشتیم که هیچ‌گاه این مجوز به ما داده نشد.
شریعتی با بیان اینکه مردم از کار ما رضایت داشتند افزود: در طول 33 ماه بدون تأخیر حقوق پرسنل را پرداخت و پروژه‌ها با کمترین مشکلات اجرایی شدند.
شهردار سابق سنندج اظهار کرد: حمایت‌های مسئولان در راستای دفاع از حقوق شهروندان موجب نجات از این مخمصه‌ها شد.
وی با بیان اینکه شهادت می‌دهم در انجام کارها بدون حب و بغض عمل کرده‌ام گفت: صورت پرداختی‌های من به بخش‌های مختلف موجود است و می‌توان به شکل دقیق به آن رسیدگی کرد.
شریعتی اعتبارات دولتی شهرداری در سال 88 را 8 میلیارد تومان، در سال 90 در حدود 23 میلیارد تومان، در سال 90 در حدود 26 میلیارد تومان، در سال 91 در حدود 30.5 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در سال 92 تا لحظه‌ای که من مسئولیت داشتم ریالی تخصیص نیافت.
شهردار سابق سنندج اعتبارات داخلی شهرداری که از طریق آن بودجه این نهاد بسته می‌شد را در سال 90 در حدود 40 میلیارد تومان، در سال 90 در حدود 50 میلیارد تومان، در سال 91 در حدود 55 میلیارد تومان و در سال 92 در حدود 55 میلیارد تومان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه این رقم‌ها در قیاس با شهرداری‌های استان‌های همجوار ناچیز بوده است خاطرنشان کرد: 15 تا 16 پروژه بزرگ و صدها پروژه کوچک دیگر را انجام دادیم.
شریعتی به برخی دیگر از اقدامات دیگر این سازمان در دوران تصدی‌گری خود اشاره کرد و گفت: 70 جلسه انس با قرآن به ویژه در نواحی منفصل شهری و ارتباط با انجمن‌های نابینایان و ناشنوایان و سازمان‌های مردم‌نهاد شمه‌ای از فعالیت‌های ما در بعد فرهنگی بود.
شهردار سابق سنندج در پایان برای شهردار جدید آرزوی موفقیت کرد و گفت: به عنوان یک کارشناس آماده همه‌گونه همکاری و ارائه مشورت به مدیران شهرداری خواهم بود.
در انتهای این مراسم با اهدای لوح یادبود و جوایزی از خدمات شریعتی تجلیل و حکم شادمان شهردار سنندج قرائت شد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *