خانه / اجتماعی / شهردار سنندج: اقدامات پیشگیرانه باید برمبنای تجربیات علمی وتخصصی صورت گیرد

شهردار سنندج: اقدامات پیشگیرانه باید برمبنای تجربیات علمی وتخصصی صورت گیرد

سنندج- شهردار سنندج عنوان کرد: اقدامات مربوط به پیشگیری از آتش سوزی در آبیدر باید برمبنای تجربیات علمی و تخصصی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری شامگاه پنج شنبه در جلسه پیشگیری و مقابله با آتش سوزی آبیدراز عدم حضور مدیران تعدادی از دستگاه های ذیربط گلایه کرد و گفت: اگر مدیران ما دلسوز آبیدر هستند باید خود شخصا درچنین جلسه ای حضور پیدا می کردند.
وی عنوان کرد: یکی از بزرگترین مشکلات ما در رفع بسیاری از چالش ها و تنگناها این است که به صورت جلسات بیشتر از بحث اصلی پرداخته می شود.
شهردار سنندج ادامه داد: با برگزاری جلسات متعددی هر سال در این روزها برنامه ریزی های لازم برای پیشگیری از احتمال وقوع اتش سوزی در آبیدر صورت می گیرد.
فخری افزود: باید از نظرات و پیشنهادات افرادی که سال گذشته به طور مستقیم درگیر حادثه آتش سوزی در آبیدر بودند استفاده کنیم، تا امسال آمادگی کامل برای جلوگیری از این حادثه را داشته باشیم.
وی با تاکید اینکه باید متولی آتش سوزی آبیدر مشخص شود، عنوان کرد: نیاز است از طریق مدیریت بحران استانداری، طرح مدیریت بحران آتش سوزی آبیدرطراحی وتدوین و در آن وظایف هر دستگاه و نهادی هم مشخص شود.
وی با بیان اینکه حضور مردم در زمان حادثه بحران را تشدید می کند، اظهارداشت: حضور افرادی که سازماندهی نشدند و تخصصی هم ندارند در محل حوادثی هم چون آتش سوزی باعث می شود تایم طلایی اطفای حریق را از نیروهای امدادی و آتش نشانی بگیرد.
شهردار سنندج با اشاره به اینکه کار باید بر مبنای تجربیات علمی و تخصصی انجام شود، افزود: شناسایی نقاط ضعفی که در ارتباط با اطفای حریق اتش سوزی در آبیدر وجود دارد، امری ضروری است.
فخری اعلام کرد: در صورتی که میزان مسئولیت شهرداری در پیشگیری از آتش سوزی آبیدر مشخص شود، حاضریم هرگونه مسئولیتی را به خاطرمردم این شهر، بپذیریم.

شناسهٔ خبر: ۳۶۵۷۱۲۱ – جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۰۹:۴۸
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6701

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − یک =