شهرستان سقز از نبود مرکز پزشکی قانونی رنج می برد

نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان سقز با جمعیت حدود 250 هزار نفر فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند و مردم این منطقه برای گرفتن جواز دفن برای اموات خود باید به مرکز استان یعنی سنندج بروند و این زیبنده دولت تدبیر و امید نیست.

به گزارش کُردتودی به نقل از خانه ملت، محسن بیگلری در نشست علنی امروز (یکشنبه 31 فروردین) مجلس شورای در تذکری شفاهی به رئیس جمهور گفت: با توجه به محرومیت و مشکلات عدیده کردستان از سفر وزرای دولت به این استان خبری نیست.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جهمور و معاونت نظارت و راهبردی افزود: فرهنگیان و کارمندان سقز و بانه و سایر نقاط مرزی خواستار توجه ویژه خواستار توجه ویژه به این مناطق می‌باشند.
وی تذکر به وزیر دادگستری در خصوص کمبود پزشک در شهرستان سقز تصریح کرد: شهرستان سقز با جمعیت حدود 250 هزار نفر فاقد پزشک هستند و مردم این منطقه برای گرفتن جواز دفن برای اموات خود باید به مرکز استان یعنی سنندج بروند و این زیبنده دولت تدبیر و امید نیست.
بیگلری افزود: به صراحت می‌گوییم اگر برای پرداخت حقوق پزشک مشکل دارید من حاضر هستم حقوق ماهیانه خود را در اختیار شما قراردهم. جناب آقای وزیر یک لحظه خود را جای این مردم بگذارید آیا این کار درست است؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس در تذکری به وزیر راه وشهرسازی گفت: ما منتظر اجرایی شدن قول‌های شما در راستای عملیاتی شدن جاده سقز بانه و سقز به مریوان و بیمارستان‌های این منطقه هستیم؛ همچنین در تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت باید اشاره کرد که اشتغال و رفع بیکاری در این شهرستانها باید مورد توجه قرار بگیرد اما در کمال ناباوری این موضوع در این منطقه بحران‌های بسیاری را به وجود آورده است و برای رفع این مشکلات باید تدابیر ویژه اتخاذ شود.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *