شوالیه برای بیماران جذامی در شهرستان مهاباد کنسرت اجرا می کند

 شهرام ناظری دارنده عنوان هنری شوالیه به نفع بیماران جذامی در این شهرستان کنسرت اجرا می کند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: شهرام ناظری دارنده عنوان هنری شوالیه به نفع بیماران جذامی در این شهرستان کنسرت اجرا می کند.
به گزارش کردپرس، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد «سیدرسول نبوی» دیروز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: قرار است شهرام ناظری 24 و 25 دی ماه این کنسرت خیریه را در برج میلاد تهران اجرا کند .
وی گفت: این هنرمند قطعه زمستان با شعری از مهدی اخوان ثالث و چند قطعه دیگر از جمله قطعاتی از موسیقی پرشور کُردی را نیز به اجرا بگذارد .
نبوی اضافه کرد: عواید ناشی از برگزاری این کنسرت به بیماران جذامی مهاباد تعلق گرفته و می تواند نقش مهمی در تغییر نگرش منفی جامعه به بیماران جذامی داشته باشد .
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: سود حاصل از این کنسرت در اختیار انجمن حمایت از بیماران جذامی مهاباد قرار گیرد تا صرف هزینه های درمانی و زندگی آنها شود .
وی یادآور شد: پیش بینی شده است نظیر این کنسرت در شهرستان مهاباد نیز با حضور این هنرمند برگزار شود که در صورت فراهم آمدن شرایط لازم در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد .
ناظری خواننده سرشناس موسیقی ایران و دارنده عنوان شوالیه هنری، شهریور ماه امسال نیز برای همدردی با کودکان حادثه آتش سوزی شین آباد پیرانشهر و بیماران سرطانی سنندج برروی صحنه رفته بود.
در شهرستان های جنوب آذربایجان غربی در مجموع 113 نفر بیماری جذامی زندگی می کنند که 15 نفر از آنها به همراه خانواده هایشان در روستای ˈبصریˈ مهاباد ساکن هستند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *