خانه / اجتماعی / شوراها در رفع مسایل و مشکلات مردم نقش تعیین کننده ای دارند

شوراها در رفع مسایل و مشکلات مردم نقش تعیین کننده ای دارند

شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسوولین برای پیشبرد برنامه های دولت به عنوان یاوران اصلی دولتمردان بسیار موثرند و مردم نیز از این قشر انتظار ویژه دارند

چهارشنبه ، ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ، ۱۰:۲۴
رییس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به رسالت کاری خود و ارتباط نزدیک با مردم و مسوولین، در رفع مسایل و مشکلات جامعه نقش مهمی ایفا می کنند.
سید انور رشیدی افزود: اعضای شورا های اسلامی در شناخت مسایل و مشکلات و تشخیص راهکارهای، نقش بسزایی دارند.
وی گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسوولین برای پیشبرد برنامه های دولت به عنوان یاوران اصلی دولتمردان بسیار موثرند و مردم نیز از این قشر انتظار ویژه دارند.
وی تلاش برای ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی شهر را در همه امور ضروری دانست و گفت: با توجه به تعریف جایگاه شوراها در جمهوری اسلامی، همه مسوولین دستگاه های اجرایی باید از ایده و افکار شوراها به عنوان منتخیبن مردم در بخش های مختلف بهره بگیرند.
به گفته وی شورای اسلامی شهرها تنها شورای شهرداری ها نیستند و شایسته است سایر دستگاه های اجرایی شهرستان ها، استان و دولت نیز از این پتانسیل و ظرفیت استفاده بهینه ببرند.
وی اظهار کرد: تجربه نشان داده است در کشوری که هم فکری و نظرخواهی، ملاک اساسی تصمیم گیری مسوولین باشد بهترین شیوه ها و مسیرها انتخاب و در نتیجه آرمان ها و هدف های آن نظام زودتر محقق می شود.
وی بهره گیری از ایده ها و افکار و اطلاعات شوراهای اسلامی را در تصمیبم گیری های استانی، منطقه ای و کشور، اقدامی موثر در کاهش هزینه ها برای رفع مسایل و مشکلات اعلام کرد و افزود: مسوولین باید از شوراهای اسلامی به عنوان اتاق فکر مدیریت کشوره بهره بگیرند.
رشیدی جایگاه شورا و موضوع مشورت را در دین اسلام بسیار والا دانست و گفت: در دین اسلام به موضوع مشورت و همفکری بسیار تاکید شده و ما باید به این مهم وجه ویژه داشته باشیم.
وی با اشاره به جایگاه ویژه شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل ۶ زمانی که مراجعه به آرای عمومی را شیوه اداره امور کشور معرفی می کند و انتخابات را تنها روش برای دستیابی به این هدف برمی شمارد، ضمن اشاره به انتخاب رییس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از انتخاب اعضای شوراهای اسلامی به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی یاد می کند.
وی ادامه داد: این قانون در اصل هفتم، از شوراها به عنوان یکی از رکن های تصمیم گیری و اداره امور کشور نام برده و فصل هفتم این قانون را به شوراها اختصاص داده است، در این فصل از اصل یکصد تا ۱۰۶وظایف، چگونگی انتخاب و سایر مسایل مربوط به شوراها را بیان کرده است.

شناسه خبر : 9181

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =