شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات یک گروه وابسته به داعش را پخش کرد/ دستگیرشدگان قصد حمله تروریستی در اربیل را داشتند

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات تلویزیونی یک گروه وابسته به داعش را که قصد داشتند در روز عید قربان انفجارهای تروریستی را در اماکن حساس و دولتی اربیل انجام دهند، پخش کرد.

به گزارش کردپرس، شورای امنیت اقلیم کردستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی اقلیم موفق به شناسایی و دستگیری یک گروه 5 نفره از اعضای داعش در اربیل شده اند که در حال توطئه چینی و برنامه ریزی برای انجام دادن انفجارهای تروریستی در اماکن حساس و دولتی اربیل، از جمله ساختمان استانداری اربیل بوده اند.

این افراد از اعراب استان الانبار و اعضای گروه الانصار در عراق بوده اند و با آغاز فعالیت داعش وارد این گروه شده و در عملیات و حملات تروریستی داعش شرکت کرده اند.

در اعترافات تلویزیونی این افراد اشاره شده که با استفاده از مدارک هویتی جعلی وارد اربیل شده و در مناطق مختلف مستقر شده اند و به فرمان فردی به نام ابو همام از امرای داعش ماموریت یافته اند در روز عید قربان در مناطق حساس و دولتی و مناطق پر ازدحام اربیل انفجارهای انتحاری را صورت دهند.

یکی از این افراد به نام ابو مازن دیاب رشید اعتراف کرده که به فرمان ابوهمام به شناسایی مناطق هدف در اربیل اقدام کرده و استانداری اربیل را به عنوان یکی از اهداف اصلی تعیین کرده و تصاویر و اطلاعات لازم را  برای ابو همام ارسال کرده و قرار بوده که کمربندها و عوامل انفجاری و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای این حمله از سوریه به اربیل منتقل شود.

وی همچنین اعتراف کرده که قرار بوده انفجار دوم در یکی از نقاطی صورت گیرد که افراد خارجی در آن حضور دارند، اما پیش از اقدام عملی شناسایی و دستگیر شده اند.

یکی دیگر از این افراد نیز اعتراف کرده که در سال 2021 وارد گروه داعش شده و  ماموریت یافته که مناطقی را در اربیل شناسایی کند که افراد خارجی در آن ها بیشتر حضور دارند؛ به این منظور که این مناطق هدف حملات تروریستی و انفجارهای انتحاری قرار بگیرند، اما پیش از اقدام عملی برای انفجار  و پیش از رسیدن تجهیزات و عوامل انتحاری از سوریە بە اربیل،  شناسایی و دستگیر شده اند.

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *