خانه / اجتماعی / شورای امنیت برای بررسی پیشروی‌های داعش جلسه اضطراری برگزار می‌کند!

شورای امنیت برای بررسی پیشروی‌های داعش جلسه اضطراری برگزار می‌کند!

ادامه پیشروی‌ها و از جمله تصرف بزرگترین شهر مسیحی نشین عراق توسط داعش نگرانی بین‌المللی را برانگیخته است.

روز پنجشنبه، ١٦ مرداد (٧ اوت)، نفرات گروه داعش در ادامه پیشروی در بخش‌هایی از خاک عراق، توانستند پس از نبردی شبانه با نیروهای پیشمرگ کرد، شهر قره‌قوش واقع در استان نینوا در شمال عراق را به تصرف خود درآورند.
پیشمرگ‌های کرد در جبهه گسترده ای در شمال عراق وظیفه جلوگیری از پیشروی داعش را برعهده دارند و ظاهرا از توان لازم برای مقاومت در منطقه قره‌قوش برخوردار نبودند.
پیشمرگ‌های کرد مدافع این شهر عقب‌نشینی کرده‌اند و به گفته شاهدان عینی، هزاران تن از ساکنان این شهر خانه‌های خود را ترک کرده و وحشتزده به سوی اقلیم کردستان عراق می گریزند.
چند سال پیش، مسیحیان آشوری قره‌قوش به منظور حفاظت از اقلیت مسیحی شمال عراق در برابر خشونت اسلام‌گرایان تندرو توانست همکاری پیشمرگ‌های کرد را برای ایجاد تشکیلاتی تحت عنوان “کمیته حفاظت قره‌قوش” به دست آورد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از جوزف توماس، سراسقف کلدانی کرکوک گزارش کرده است که تعدادی از شهرهای شمال عراق از جمله قره‌قوش، تل کیف و برطله “از ساکنان اولیه آنها خالی شده و تحت تسلط تندروها قرار گرفته است.”

شناسه خبر : 8557

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =