خانه / اجتماعی / شکایت همسر محرمانه ملک فهد به دادگاهی در لندن  

شکایت همسر محرمانه ملک فهد به دادگاهی در لندن  

زنی در انگلیس با معرفی خود به دادگاه به عنوان همسر محرمانه ملک فهد پادشاه سابق عربستان، خواستار دریافت غرامت شد.
 

 روزنامه ایند‌پندنت طی گزارشی به ماجرای ازدواج پنهانی «ملک فهد» پادشاه سابق آل سعود با «جنان حرب» زن ۶۵ ساله مسیحی پرداخت.
جنان حرب مدعی شده است که در سال ۱۹۶۸ و در ۱۹ سالگی با ملک فهد که در آن موقع وزیر کشور عربستان بود ازدواج پنهانی داشته است.
بر اساس این گزارش، وی از مطلع بودن عبدالعزیز، فرزند ملک فهد از این قضیه و پرداخت رشوه ۱۲میلیون پوندی به وی در دو مرحله خبر داد و مدعی شد که تاکنون پولی در این زمینه دریافت نکرده است.
این روزنامه خاطرنشان کرد، یکی از دادگاههای لندن، در مورد یک زن انگلیسی که می‌گوید همسر محرمانه ملک فهد پادشاه اسبق عربستان بوده است، پرونده بسیار دشواری را گشوده است.
این روزنامه افزود: دادگاه عالی لندن، درخواست خانواده ملک فهد برای استفاده از قانون مصونیت حکومتی در ارتباط با این پرونده را نپذیرفت. این زن انگلیسی درخواست ۱۲ ملیون پوند غرامت کرده است.
حرب مدعی شد که در سال ۱۹۸۲ مجبور به ترک عربستان سعودی شد و دو سال قبل از مرگ ملک فهد، پسر وی پیشنهاد دریافت رشوه برای مسکوت بودن این ماجرا را به وی داد.
به نوشته این روزنامه انگلیسی، حرب که اصلیتش مسیحی و از خانواده فقیر می‌باشد مدعی شد که این ازدواج از سوی خانواده سلطنتی آل سعود مورد پذیرش قر ار نگرفته بود و البته بعد از ترک عربستان سعودی تلفنی با پادشاه عربستان در تماس بوده است.
منبع خبرگزاری فارس

شناسه خبر : 9025

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =