خانه / سیاسی /  شکایت ۲۰ عضو پارلمان کردستان علیه دولت اقلیم به‌ قوه قضائیه

 شکایت ۲۰ عضو پارلمان کردستان علیه دولت اقلیم به‌ قوه قضائیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان – عضو پارلمان کردستان از امضاء یک دعوی قضایی از سوی بیش از ۲۰ نفر از اعضاء این پارلمان علیه دولت اقلیم کردستان خبر داد.

به گزارش کردپرس، شیرکو حمه امین در مصاحبه با روزنامه عراقی «الصباح الجدید» گفت: بیش از ۲۰ تن از اعضاء پارلمان کردستان شکایت‌نامه‌ای علیه دولت اقلیم کردستان به اتهام فساد در پرونده نفتی و حوادث ۱۲ اکتبر گذشته که موجب اخراج رئیس پارلمان کردستان و وزرای جنبش تغییر (گوران) از اربیل شده بود، امضاء کرده‌اند.
امین ضمن اشاره به اینکه در این شکایت‌نامه موضوع نفت و درآمدهای نفتی به‌عنوان عدم شفافیت در عملکرد دولت اقلیم کردستان اعلام‌شده، افزود: آشتی هورامی وزیر منابع طبیعی اقلیم کردستان طی سال‌های گذشته وعده افزایش صادرات نفتی را به بیش از یک‌میلیون بشکه در روز داده بود، اما به این وعده عمل نشده و اکنون صادرات نفت اقلیم بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز در نوسان است و این مسئله از پنهان‌کاری در میزان نفت صادراتی اقلیم کردستان حکایت دارد.
وی تأکید کرد که اقدام اربیل به مطرح کردن دعوی قضایی علیه اعضاء کمیسیون اقتصادی پارلمان کردستان یعنی شیرکو جودت، علی حمه صالح و عزت صابر، اقدامی است که برای جلوگیری از پی گیری پرونده‌های فساد و به هدر دادن اموال مردم کردستان توسط شخصیت‌های بانفوذ در دولت اقلیم کردستان صورت گرفته است.
کد مطلب: ۱۰۷۸۹۲لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13101

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =