خانه / فرهنگی / شیخ الازهر: تكفیر فتنه ای كور و فاجعه ای برای اسلام است

شیخ الازهر: تكفیر فتنه ای كور و فاجعه ای برای اسلام است

شیخ “احمد الطیب” در سخنانی به مناسبت ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) با بیان این مطلب، خاطرنشان كرد: هدف از فتنه تكفیر تخریب دین واقعی و تبلیغی نادرست از دین مبین اسلام است.

شیخ الازهر با انتقاد از گسترش فتواهای تكفیری در جهان اسلام، تاكید كرد: تكفیر فتنه ای كور و فاجعه ای برای اسلام است
شیخ “احمد الطیب” در سخنانی به مناسبت ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) با بیان این مطلب، خاطرنشان كرد: هدف از فتنه تكفیر تخریب دین واقعی و تبلیغی نادرست از دین مبین اسلام است.
وی افزود: شیوخ صادركننده فتواهای تكفیری در ظاهر ادعای اسلام و اسلام گرایی دارند اما این مانع نمی شود كه آنها در قعر جهنم قرار نگیرند.
شیخ الازهر از جوانان منحرف شده توسط شیوخ فتنه خواست تا به مسیر حقیقی بازگردند و بیان داشت: این گونه اعمال همه مسلمانان را زیر سوال برده است و چهره پیامبرگرامی اسلام(ص)‌را نزد دشمنانش مخدوش كرده است.
وی با اشاره به آیه “وَمَنْ یقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا”.اظهار داشت: این آیه به همه مسلمانان می آموزد كه از ریختن خون دیگری به شدت پرهیز كنند و مجازات بزرگی را بر قاتلان وضع كرده است.
شیخ احمد الطیب در ادامه گفت: دین اسلام هر گونه هراساندن و ترساندن مردم حتی برای مزاح را تحریم كرده است و به كسانی كه با اقدمات تروریستی خود دست به انفجار می زنند وعده جهنم داده است.
 
وی گفت: رسول اكرم(ص) توازن و آزادگی را برای همه جهانیان به ارمغان آورد تا انسانها از قید و بند جهالت و جبروت خارج شوند تا جایی كه انسانیت مدیون پیامبر(ص) شده است.

شناسه خبر : 5163

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 8 =