شیخ الازهر شایعات منتسب به شیعه را مردود خواند

اختلاف زیادی بین شیعه و سنی وجود ندارد و سخنانی که در این خصوص منتشر می شود، شایعاتی است که به هدف ایجاد تفرقه بین فرزندان یک امت واحد پراکنده می شود

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دکتر “احمد الطیب” شیخ الازهر در گفتگو با شبکه النیل(مصر) شایعاتی که به پیروان اهل بیت(علیهم السلام) نسبت داده می شود را مردود اعلام کرد.
دکتر احمد طیب در پاسخ به سوالی به خبرنگار شبکه النیل در خصوص توسعه مذهب شیعی گفت: اختلاف زیادی بین شیعه و سنی وجود ندارد و سخنانی که در این خصوص گفته می شود شایعاتی است که با هدف ایجاد تفرقه بین فرزندان یک امت واحد پراکنده می شود؛ مذهب شیعه همانند دیگر مذهبهای چهارگانه اسلامی است و اشکالی در آن وجود ندارد .
وی در پاسخ به سوالی در خصوص ترس انتقال برخی از پیروان مذاهب چهارگانه به مذهب تشیع گفت: همانگونه که انتقال از مذهب حنفی به مالکی خالی از اشکال است، در مورد کسی که قصد تغییر عقیده از یکی از مذاهب چهار گانه به مذهب تشیع را دارد نیز اشکالی وارد نیست.
وی شایعاتی را که برخی به شیعه نسبت می دهند مبنی بر اینکه آنان قرآن دیگری دارند را خرافه گویی برشمرد و تأکید کرد: هیچ تفاوتی بین قرآن شیعه و سنی وجود ندارد.
دکتر احمد طیب در خصوص صدور فتوای ۲۲ مفتی سعودی مبنی بر تکفیر مذهب اهل بیت (علیهم اسلام) این فتواها را به طور کلی باطل خواند.
شیخ الازهر در پایان و در مورد عقیده شیعه به مهدی منتظرو پاسخ به این سوال خبرنگار شبکه النیل که آیا کسی در ۸ سالگی می تواند بر مسلمین امامت کند؟ گفت: در صورتی که کودکی در گهواره می تواند پیامبر شود، امام شدن کودک ۸ ساله جای تعجب ندارد.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *