خانه / علمی / شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده

شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده اجرا می شود

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ – ۰۸:۴۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، تحقیقات و فناوری مجتبی شریعتی نیاسر گفت: شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده اجرا می شود که بر اساس آن سالانه دوبار و در ماه های آبان و اسفند آزمون سراسری شامل دروس زبان، استعداد تحصیلی و سه درس پایه در هر گروه درسی برگزار می شود و مراحل بعدی پذیرش کاملا” در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.
 
وی  در جمع معاونان آموزشی دانشگاه های استان تهران افزود: بر اساس این شیوه، دانشگاه‌ها پس از برگزاری آزمون سراسری، حد نصاب و رتبه مصوب خود را اعلام می کنند و  از میان داوطلبان واجد شرایط، دانشجویان را بر اساس سوابق آموزشی و پژوهشی، مصاحبه تخصصی یا آزمون تخصصی پذیرش می کنند.
 
 
وی گفت: از دیگر تغییرات شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری در سال آینده تجمیع رشته های مشابه در یک گروه است بطوری که تعداد گروه های درسی آزمون از ۲۷۲ به کمتر از ۷۰ گروه کاهش پیدا خواهد کرد.
 
 
شریعتی نیاسر افزود: به زودی آیین نامه گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی به دانشگاه‌ها ابلاغ می شود و دانشگاه‌هایی که زیر ساخت های لازم را می توانند در قالب این آیین‌نامه تامین کنند، همکاری‌های علمی بین‌المللی خود را گسترش می‌دهند و دانشجوی خارجی پذیرش و دوره های مشترک برگزار می‌کنند.

شناسه خبر : 20385

این خبر رو هم ببینید

فیزیک، فلسفه، عرفان و آنگاه خون

پرسش بعدی برادر محسن این بود که چرا فیزیک کوانتومی نمی‌داند وضعیت الکترون موجود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =