خانه / سیاسی / شیوه های نوین انتقام داعش/ ظهور “مغول نو”

شیوه های نوین انتقام داعش/ ظهور “مغول نو”

تشکیلات داعش از شیوه های مدرن انتقام جویی استفاده کرده، جنگ روانی به راه انداخته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی با تهیه گزارشی درباره کشته شدن صد ها نفر از افراد قبیله «بو نمر» به دست گروه داعش گفت: نیروهای تشکیلات داعش، بیش از چهار صد و هفتاد و پنج  نفر از قبیله بو نمر را در شهر هیت کشتند.
 
عزت الشابندر نماینده مستقل در پارلمان عراق در این باره تصریح کرد: « داعش، در برابر طرف مقابل به اقدامات سختگیرانه دست می زند تا این اقدامات برای دیگران درس عبرت باشد و بدین علت رفتارش با قبیله بو نمر شدید بود، چون نیروهای داعش دیدند که این قبیله با حضور تشکیلات در مناطق تحت تسلط خود مخالف است».
 
کشتار قبیله بونمر
 
این شبکه در ادامه افزود: تشکیلات داعش، ده ها نفر از اعضای قبیله الجبور را در منطقه «علم» در استان صلاح الدین بازداشت کرد. این قبیله در مقابل نیروهای این تشکیلات در اطراف روستاهای ضلوعیه و علم مبارزه می کند.
 
مشعان الجبوری، نماینده استان صلاح الدین در پارلمان خاطرنشان کرد:«ارتش در استان صلاح الدین پیروز شده است و کنترل بالایشگاه بیجی و منطقه «شرقاط» را طی چهل و هشت ساعت یا نهایتا سه روز آینده باز پس خواهیم گرفت. نیروهای امنیتی، گروه های مبارزه مردمی و ارتش عراق به مرکز استان موصل خواهند رسید».
 
خبرنگار این شبکه در پایان گفت: مردم استان انبار، تشکیلات داعش را «مغول نو» نامیدند. این تشکیلات از شیوه های مدرن انتقام جوی استفاده کرده، جنگ روانی به راه انداخته است.

شناسه خبر : 17215

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =