صالح مسلم در جستجوی سلاح سنگین برای مقابله با داعش

رهبر حزب اتحاد دموکراتیک از تلاش برای خرید سلاح سنگین در بازار سیاه خبر داد

پس از آن که داعش، کنترل شهر موصل را در دست گرفت بسیاری از سلاح ها و تجهیزات نظامی به جای مانده از ارتش عراق به دست افراد این گروه افتاد و با انتقال این سلاح ها از مرز بوکمال و قائم به شمال سوریه، شرایط برای کردهای ساکن منطقه ی کردنشین کوبانی در مجاورت رقه، دشوارتر شده است.
صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد:«ما طی این چند سال همواره در مورد خطرات گروه های تکفیری و افراطی هشدار دادیم اما کسی به حرف ما توجهی نکرد. ما بارها اعلام کردیم که این گروه ها خطرناک هستند و امنیت تمام خلق های منطقه را به خطر می اندازند اما متاسفانه به اهمیت هشدارهای ما پی نبردند. در حال حاضر آنان با سلاح ها و تجهیزات پیشرفته ی ارتش عراق به ما حمله می کنند و در کوبانی در شرایط سختی قرار گرفته ایم».
صالح مسلم در ادامه افزود:«ما در بازار سیاه در جستجوی سلاح سنگین هستیم. به ویژه موشک اندازها و سلاح های سنگین ضدتانک و مین های ضدنفر برای ما بسیار مهم است و اگر نتوانیم چنین امکاناتی در اختایر نیروهایمان بگذاریم، مقاومت در برابر داعش دشوارتر می شود».
در همین حال رسانه های نزدیک به پ.ک.ک از این موضوع خبر داده اند که عبدالله اوجالان در دیدار با لیلا زانا و سری ثریا اُندر از آنان خواسته تا پیام او را به جوانان کُرد برسانند و از کوبانی دفاع کنند و به دنبال انتشار این پیام ده ها تن از جوانان کُرد ترکیه برای دفاع از کوبانی به مناطق مرزی رفته اند و برخی از آنان توانسته اند از مرز عبور کنند.
 
 
 
کد مطلب: 66251  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۲۱  |  ساعت: ۱۹ : ۳۱ – کرد پرس

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *