خانه / اجتماعی / صدور کارت هوشمند ملی در کلیه ادارات ثبت احوال شهرستان های کردستان  

صدور کارت هوشمند ملی در کلیه ادارات ثبت احوال شهرستان های کردستان  

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان گفت: صدور کارت هوشمند ملی در کلیه ادارات ثبت احوال شهرستان های استان آغاز شده است.
 

 
 
عبدالله خسروی زاده در دیدار با فرماندار دیواندره با بیان اینکه کارت های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک است، اظهار کرد: کارت های ملی جدید حرکتی به سمت جامعه اطلاعاتی فراهم کرده و موجب می شود تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند.
وی با اشاره به درج برخی از اطلاعات شناسنامه در کارت هوشمند ملی، تصریح کرد: در این کارت علاوه بر اثر انگشتان فرد به عنوان یک اثر بیومتریک، امضای دیجیتالی و پست الکترونیک افراد نیز وجود دارد که می تواند کاربردهای موثری را در فضای مجازی برای دارندگان این کارت داشته باشد.
خسروی زاده عنوان کرد: در مرحله اول برای ۱۵ ساله ها و همچنین افرادی که تقاضای اصلاح مشخصات هویتی را دارند، این کارت صادر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در صورت صدور کارت هوشمند ملی برای سایر رده های سنی و به تبع آن افزایش حجم بالای جمعیت متقاضی، ادارات ثبت احوال برای صدور کارت هوشمند در آینده، ادارات پست و برخی از دفاتر خدمات پیشخوان دولت را بعد از تجهیز، به همکاری دعوت خواهد کرد.
 
 
 

شناسه خبر : 9589

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سیزده =