خانه / اجتماعی / صرف ۹۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی/ ۷۰۰ مسکن پروژه ولایت در کردستان احداث می شود  

صرف ۹۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی/ ۷۰۰ مسکن پروژه ولایت در کردستان احداث می شود  

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: امسال برای اجرای طرح های هادی روستایی در کردستان ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
 

رضا قادری اظهار داشت: آسفالت، جدول کشی معابر، احداث جدول، کانال کشی و ساخت معابر از جمله اقدام های انجام شده در طرح هادی روستایی در استان کردستان است.
وی افزود:‌ تا کنون طرح هادی در ۳۰۹ روستای کردستان اجرا شده و این طرح در بیش از ۱۴۰روستای دیگر نیز تا پایان سال در حال اجرا است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان بیان کرد: طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان کردستان اجرا می شود و از مجموع هزار و ۲۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان این طرح تاکنون در  هزار و ۲۱۰ روستا مطالعه، تهیه و اجرایی شده است.
قادری در ادامه سخنان خود یادآور شد: ۷۰۰ واحد مسکن شهری تحت عنوان پروژه ولایت با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در کردستان احداث می شود.
وی ادامه داد: این پروژه به طور متوسط ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از مجموعه این تعداد واحد مسکونی ۲۲۰ واحد در سنندج، ۹۰ واحد در سقز، ۸۰ واحد در بیجار و ۸۰ واحد در قروه است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: همچنین ۴۰ واحد دیگر این طرح در کامیاران، ۴۰ واحد در دهگلان، ۴۰ واحد در دیواندره، ۴۰ واحد در بانه، ۴۰ واحد در مریوان و ۳۰ واحد در شهرستان سروآباد ساخته می شود.
قادری اظهار داشت: به ازای هر واحد مسکونی پروژه ولایت ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات رهبری اختصاص یافته و ما بقیه اعتبار از منابع داخلی و تسهیلات تامین شده است.
 

شناسه خبر : 9931

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =