صرف 90 میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی/ 700 مسکن پروژه ولایت در کردستان احداث می شود  

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: امسال برای اجرای طرح های هادی روستایی در کردستان 90 میلیارد ریال هزینه شده است.
 

رضا قادری اظهار داشت: آسفالت، جدول کشی معابر، احداث جدول، کانال کشی و ساخت معابر از جمله اقدام های انجام شده در طرح هادی روستایی در استان کردستان است.
وی افزود:‌ تا کنون طرح هادی در 309 روستای کردستان اجرا شده و این طرح در بیش از 140روستای دیگر نیز تا پایان سال در حال اجرا است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان بیان کرد: طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار استان کردستان اجرا می شود و از مجموع هزار و 277 روستای بالای 20 خانوار استان این طرح تاکنون در  هزار و 210 روستا مطالعه، تهیه و اجرایی شده است.
قادری در ادامه سخنان خود یادآور شد: 700 واحد مسکن شهری تحت عنوان پروژه ولایت با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال در کردستان احداث می شود.
وی ادامه داد: این پروژه به طور متوسط 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از مجموعه این تعداد واحد مسکونی 220 واحد در سنندج، 90 واحد در سقز، 80 واحد در بیجار و 80 واحد در قروه است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: همچنین 40 واحد دیگر این طرح در کامیاران، 40 واحد در دهگلان، 40 واحد در دیواندره، 40 واحد در بانه، 40 واحد در مریوان و 30 واحد در شهرستان سروآباد ساخته می شود.
قادری اظهار داشت: به ازای هر واحد مسکونی پروژه ولایت 100 میلیون ریال از محل اعتبارات رهبری اختصاص یافته و ما بقیه اعتبار از منابع داخلی و تسهیلات تامین شده است.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *