خانه / سیاسی / صید عیسی دارایی: مجلس از انجام وظایف خود عقب افتاده است

صید عیسی دارایی: مجلس از انجام وظایف خود عقب افتاده است

مشکل و مانع قانونی برای نظارت بر مصوبات نداریم اما هنوز نمی دانیم چگونه و چه زمانی برخورد کنیم این مشکلی است که در تمامی ادوار مجلس وجود داشته و دارد

۱۳۹۳ یکشنبه ۳۰ شهریور ساعت ۱۰:۱۰
صیدعیسی دارایی با بیان اینکه قانون در کشور ما در بسیاری از زمینه ها اجرا نمی شود گفت: مجلس از انجام وظایف خود عقب افتاده است.
صیدعیسی دارایی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سرویس شهر و شهروند جوان خبرگزاری برنا با بیان این مطلب افزود: برخورد ماموران شهرداری با مردم در شان ملت و نظام نیست. در برخی مواقع مصادره اجناس صورت می گیرد که خلاف شرع و قانون است و مشخص نیست که این اموال را چه کسی مصادره می کند و به کجا می برد؟
وی با بیان اینکه قانون در کشور ما در بیشتر مواقع به درستی اجرا نمی شود تصریح کرد: به همین دلیل مجلس در زمینه نظارت بر اجرای مصوبات خود ضعف دارد و از وظایف خود عقب افتاده است.
دارایی در پاسخ به این سؤال که مشکل مجلس چیست و چرا نمی تواند بر فعالیت سازمانها نظارت درست داشته باشد گفت: مشکل و مانع قانونی برای نظارت بر مصوبات نداریم اما هنوز نمی دانیم چگونه و چه زمانی برخورد کنیم این مشکلی است که در تمامی ادوار مجلس وجود داشته و دارد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس اظهار کرد: آنچه امروز وقت نمایندگان را گرفته وظایفی است که خارج از حیطه فعالیت های مجلس است مردم به نماینده آسانتر از یک مدیر جز دسترسی دارند به همین دلیل به نماینده ها مراجعه  و مشکلات و درخواست های خود را مطرح می کنند و این مراجعات وقت نمایندگان را می گیرد و آنها را از رسیدگی به وظایف اصلی خود باز می دارد.
دارایی با اشاره به اینکه وظایف قوا با یکدیگر جابه جا شده است ادامه داد: اگر قوای مختلف کار خود را به درستی انجام دهند نمایندگان می توانند به جای نظارت کلی به صورت موضوعی وارد امور شوند و در تصویب اجرا و نظارت قوانین بهتر از وضع فعلی عمل کنند.
وی با بیان اینکه ما نیازمند فرهنگ سازی در میان مردم هستیم تا وظایف قوای مختلف به خوبی برایشان مشخص شود  گفت: ریاست مجلس و رسانه ها و دولت وظیفه دارند وظایف نمایندگان را به مردم اطلاع دهند و این مسئله را در جامعه فرهنگ سازی کنند
وی با اشاره به آیین نامه موجود درباره معضل سد معبر بیان کرد: آیین نامه موجود کامل است و نیازی به تصویب مجدد نیست طبق آیین نامه سد معبر جرم است و باید برداشته شود.
نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: در اینکه دستفروشی مزاحمت است  و آلودگی شهری ایجاد کرده، شکی نیست و باید جمع آوری شوند اما آنچه که مشخص است دستفروشان نمی خواهند مزاحم باشند و تنها می خواهند از این طریق ارتزاق کنند. از این روز مسئولان و مدیران شهری باید فکری برای ساماندهی این افراد داشته باشند.
 
 

شناسه خبر : 17635

این خبر رو هم ببینید

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات یک گروه وابسته به داعش را پخش کرد/ دستگیرشدگان قصد حمله تروریستی در اربیل را داشتند

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات تلویزیونی یک گروه وابسته به داعش را که قصد داشتند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =