خانه / بانوان / ضرورت تبیین جایگاه زن از دیدگاه اسلام در کردستان

ضرورت تبیین جایگاه زن از دیدگاه اسلام در کردستان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان یادآور شد: تبیین جایگاه زن در اسلام و اشاعه آن امری ضروری است و ادارات استان باید در حد توان برای تبیین این جایگاه بکوشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، لیلا آژیر ظهر امروز در کمیته امور بانوان ادارات استان که به مناسبت برنامه‌ریزی برنامه‌های سالگرد ارتحال امام راحل و گرامیداشت سالروز حجاب و عفاف انجام شد، اظهار کرد: با وجود هجمه‌های گسترده دشمنان علیه کشور اسلامی ما به ویژه زنان جامعه، آموزش و آگاه‌سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید به این مسئله بیش از همیشه توجه کرد.
وی با اشاره به اینکه فمنیسم به عنوان یکی از هجمه‌های دشمنان مطرح است، افزود: متاسفانه بسیاری از افرادی که در زمینه فمنیسم صحبت می‌کنند درک اشتباهی از این موضوع دارند و آگاهی چندانی در این زمینه ندارند.
وی خاطرنشان کرد: ما نباید اجازه بدهیم که دشمنان زنان را مورد هدف تهاجمات فرهنگی خود قرار دهند و مباحث غلط و از پیش پا افتاده را وارد جامعه ما کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان یادآور شد: تبیین جایگاه زن در اسلام و اشاعه آن امری ضروری است و ادارات استان باید در حد توان برای تبیین این جایگاه بکوشند.
آژیر بیان کرد: کمیته‌ها و نشست‌های حوزه بانوان می‌تواند فرصتی برای بیان مسائل و مشکلات در حوزه بانوان و رفع مشکلات این حوزه باشد.
وی همچنین با اشاره به گزارشی از برنامه‌های در دست اقدام بانوان برای گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) بیان کرد: ادارات باید با همکاری و تعامل هم در راستای گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) بکوشند و برنامه‌های خود را با شکوه هرچه بهتر برگزار کنند.
وی با اشاره به اهمیت پرداختن به حوزه حجاب و عفاف نیز تاکید کرد: در راستای نامگذاری ۲۱ تیرماه باعنوان روز ملی حجاب و عفاف لازم است امور بانوان ادارات مختلف استان برنامه‌های خود را در این راستا ارائه دهند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان اضافه کرد: در این زمینه برگزاری جشنواره حجاب و عفاف، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع هویت زن اسلامی، برپایی جشنواره‌های فرهنگی و آموزشی با موضوع زن مسلمان ایرانی و برنامه‌هایی از این قبیل می‌تواند در راستای ترویج فریضه حجاب و عفاف در جامعه موثر باشد.

شناسه خبر : 20079

این خبر رو هم ببینید

نبرد زنان کرد سوریه با داعش، تولد یک ژانر جدید در غرب؟

در دو سال اخیر چند فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی درباره نبرد زنان کرد سوریه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =