ضریب علمی دانشجویان دکترای دانشگاه کردستان 2.5 برابر شاخص کشوری است

رئیس دانشگاه کردستان ضریب علمی دانشجویان دکترای این دانشگاه را 2.5 برابر شاخص کشوری اعلام کرد.

دکتر جهانشیر امینی در مراسم تجلیل از اساتید و دانشجویان برتر دانشگاه کردستان که با حضور اعضای هیئت علمی و دانشجویان در تالار مولوی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه کردستان در این مقطع از لحاظ رتبه‌های علمی و شاخص‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی از متوسط کشوری بالاتر است.
رئیس دانشگاه کردستان افزایش رشته‌های مقطع از 40 به 102 رشته، رشد 500 درصدی رشته‌های دکترا، تعداد قابل توجه آمار قبولی دانشجویان در کنکور کارشناسی ارشد، کسب 50 درصد رتبه‌های یک تا چهار رقمی کارشناسی ارشد توسط دانشجویان این دانشگاه را از دلایل چنین ادعایی برشمرد.
امینی همچنین به وضعیت فضاهای آموزشی دانشگاه کردستان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر 55 هزار مترمربع فضای آموزشی در دست ساخت است که بهره‌برداری از آن، فضای آموزشی دانشگاه را به استاندار کشوری نزدیک‌تر می‌کند.
به گفته وی، متوسط سن اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان بیشتر از 40 سال نیست و این به عنوان یک مزیت یکی از مولفه‌های رشد شاخص‌های علمی دانشگاه است.
امینی اضافه کرد: ضریب علمی دانشجویان دکترای دانشگاه کردستان 2.5 برابر شاخص کشوری است و این در حالی است که تعداد پژوهشکده‌ها، تولید مجلات علمی و حجم بالای محوطه‌سازی و فضاسازی زمینه‌های تحقق این آمار هستند.
رئیس دانشگاه کردستان در ادامه بزرگ‌ترین مشکل دانشگاه کردستان را کمبود فضای سالن همایش دانست و از اخذ مجوز ساخت یک سالن هزار نفری خبر داد که تا دو سال آینده افتتاح خواهد شد.
امینی کمبود تجهیزات آزمایشگاهی را یکی دیگر از مشکلات دانشگاه کردستان ذکر کرد و با اعلام نیاز خرید سالانه دو میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی، گفت: 102 رشته تحصیلات تکمیلی نیاز به آزمایشگاه و تجهیزات آزمایشگاهی دارد که اکنون این دانشگاه از کمبود آن رنج می‌برد.
به گفته وی، ساختمان آزمایشگاه در دست ساخت است و تا دو سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گرفته و سرانه فضای آزمایشگاهی دانشگاه ارتقاء خواهد یافت.
امینی همچنین از کمبود فضای خوابگاهی دانشگاه اظهار تاسف کرد و گفت: برابر قانون باید 40 درصد دانشجویان واجد شرایط در خوابگاه اسکان یابند که ما تمامی دانشجویان واجد شرایط را اسکان داده‌ایم.
رئیس دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: به دلیل نبود خوابگاه مناسب در داخل شهر ما مجبور شده‌ایم که فضای اتاق‌های خوابگاه‌ها را بیشتر از فضای استاندار بکنیم.
وی در ادامه دانشگاه کردستان را به شهری با جمعیت 15 هزار نفر توصیف کرد و با تاکید بر همکاری تمامی شهروندان دانشگاه کردستان، خواستار احساس مسئولیت تمامی کارکنان، اساتید و دانشجویان در نظم‌بخشی به دانشگاه، آسیب‌شناسی و انتقادات و پیشنهادت شد.
امینی در پایان گفت: برخلاف آنچه که شبکه‌های اجتماعی برون‌مرزی ادعا دارند، فضای آموزشی برای آقایان و خانم‌ها در دانشگاه یکسان بوده و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.
 

این خبر رو هم ببینید

به بهانه روز جهانی زمین پاک؛ زمین سطل زباله نیست / علی اکبر محبی*

چه کسی باید شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را آموزش و مجاب کند که زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *