خانه / فرهنگی / ضور مسؤلان کشوری و استانی؛ معلمان و فرهنگیان نمونه کردستانی تجلیل شدند

ضور مسؤلان کشوری و استانی؛ معلمان و فرهنگیان نمونه کردستانی تجلیل شدند

سنندج-طی مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و با حضور مسؤلان کشوری و استانی از معلمان نمونه شهرستانهای استان کردستان تجلیل بعمل آمد.

به گزارش خبرنگار کردپرس امروز ۱۶ اردیبهشت ماه جاری در سی امین یادواره گرامیداشت مقام معلم شهید استاد شهید مطهری و نهمین یادواره معلمان شهید استان کردستان با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، مسؤلان استانی و محلی ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهید مطهری و هفته معلم از خانواده شهدایی فرهنگی استان و معلمین نمونه استان کردستان در سطوح و مراحل کشوری، استانی و شهرستانی تجلیل بعمل آمد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستا در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: اولین معلم هستی خداوند متعال است که با خلق انسان ها، علم و آگاهی را به آنها عطا کرد و بعد از خداوند متعال، پیامبر اکرم(ص) معلم انسان ها بودند و خداوند تنها در یک جا در قرآن کریم بر مومنان منت نهاده و آن اینکه به دلیل فرستادن معلمی از جنس خود انسان ها بوده است.
سالار عرفانی نسب افزود: این استان تا ابد مدیون و قدرشناس شهداء به ویژه معلمان شهید است و ۵۸ شهید فرهنگی کردستان با اهدای جانشان سربلندی و عزت را برای ما به ارمغان آوردند و همچنین نام ۴۱۵ شهید دانش آموز کردستان بر آسمان علم و ادب این استان می درخشد که رشد علم و دانش امروز کشور و آسایش و امنیت کنونی مرهون جانفشانی و رشادت آنان است.
عرفانی نسب با بیان اینکه به اعتقاد ما همه معلمان استان نمونه هستند تصریح کرد: یاد معلمانی همچون «ادهم مظفری» که سالها پیش جان خود را به خاطر دانش آموزش از دست داد تا ابد ماندگار خواهد بود و همچنین معلمان دیگری همچون «محمدعلی محمدیان» و «ثریا مطهرنیا» با فداکاری های خود سعی کرده اند بخش از مشکلات دانش آموزان دردمند خود را تسکین ببخشند که این مسئله نیز بسیار قابل تقدیر است.
وی اذعان داشت: معلمان نمونه استانی و شهرستانی براساس دستورالعمل و فرآیند خاصی انتخاب شدند که در این فرآیند پنج هزار و ۹۰۰ معلم استان شرکت داشتند که در نهایت ۳۲۲ معلم نمونه از شهرستان ها انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: همچنین در این فرایند ۱۷ معلم نمونه استانی و یک معلم نمونه کشوری به نام “کبری اعظمی نژاد” از استان کردستان انتخاب شده اند که امیدواریم معلمان تلاشگر ما برای رساندن دانش آموزان به قله های پیشرفت و تعالی بیشتر از پیش تلاش کنند.
در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی خانواده معلمین شهید استان، معلمین هنرمند و پیشکسوت و همچنین از معلمان نمونه استان کردستان در سطوح استانی و شهرستانی تجلیل شد

شناسه خبر : 4941

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =