خانه / سیاسی / طرح انگلیس علیه اعضای داعش و النصره !

طرح انگلیس علیه اعضای داعش و النصره !

ام‌ آی ۵ تجسس در مورد شهروندان بریتانیایی را که در عملیات تروریستی در سوریه شرکت دارند، در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

به گزارش سرویس بین المللی جام نیوز، دولت انگلیس در حال بررسی طرح‌هایی است که می‌تواند شهروندان این کشور را که برای گروه‌های افراطی در عراق و سوریه می‌جنگند، برای مدتی ممنوع‌الورود کند.
با وجود این، بی‌بی‌سی(BBC)، رسانه دولتی انگلیس، دریافته است که این افراد بر اساس طرح تازه دولت همچنان می‌توانند تابعیت بریتانیایی خود را همچنان حفظ کنند.
دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، برای مقابله با خطراتی که از داعش، بریتانیا را تهدید می‌کند، طرح‌هایی را در نظر گرفته که هنوز در حال بررسی است.
قرار است کامرون، دوشنبه اول سپتامبر (۱۰ شهریور) این طرح را با نمایندگان پارلمان در میان بگذارد.
تخمین زده می‌شود که حدود ۵۰۰ شهروند بریتانیایی برای شرکت در جنگ علیه نیروهای دولتی سوریه به این کشور رفته‌اند، گرچه به گفته مقامات بریتانیایی شمار دقیق آن ها هنوز معلوم نشده است.
روز جمعه، ۲۹ اوت دولت انگلیس اعلام کرد که به دلیل رویدادهایی که در عراق و سوریه در جریان است، سطح هشدار امنیتی در این کشور به مرحله “شدید” رسیده که در آن احتمال “حملات تروریستی” زیاد است.
طی بیش از یک دهه اخیر و به دنبال حملات ۱۱ سپتامبر به برج‌های تجارت جهانی در نیویورک، قوانینی تحت عنوان “مبارزه با تروریسم” در کشورهای مختلف، از جمله آمریکا و انگلیس تصویب شده است که اختیارات ویژ‌ه‌ای به دولت‌ها می‌دهد.
اما به گفته یکی از رهبران پیشین حزب لیبرال دموکرات ممانعت از ورود اتباع بریتانیایی به این کشور احتمالا غیرقانونی به شمار خواهد آمد و ممکن است دادگاه‌های انگلستان چنین قوانینی را نپذیرند.

شناسه خبر : 17955

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =