طرح جدید جامع فرودگاه سقز در مرحله نهایی است

سنندج- ایرنا- معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان سقز با اشاره به اهمیت فرودگاه به عنوان یکی از زیر ساختهای اساسی توسعه استان گفت: طرح جدید جامع فرودگاه سقز در مرحله نهایی شدن است.

به گزارش ایرنا صابر زارعی شامگاه سه شنبه در جلسه پیگیری آخرین وضعیت فرودگاه سقز افزود: بر اساس این طرح، در صورت بهره برداری از این طرح، امکان انجام پروازهای بین المللی در این فرودگاه ممکن خواهد شد.
وی اضافه کرد در راستای طرح جامع جدید فرودگاه، زمین های لازم برای طرح تطویل باند و توسعه فرودگاه توسط مشاوران ایمن راه انجام شده که بر این اساس عرض باند فرودگاه از 45 متر به 60 متر و طول باند نیز از دو کیلومتر به بیش از سه کیلومتر ارتقاء خواهد یافت .
او پیگیری صدور سند مالکیت 178 هکتار اراضی فعلی فرودگاه که در سال 84 تملک شده توسط استانداری و راه و شهر سازی کردستان و تلاش برای تامین اعتبار مورد نیاز جهت تملک اراضی و سایر ملزومات پروژه فرودگاه را از دیگر مواردی برشمرد که توسط فرمانداری در دست انجام است.
وی در ادامه خواستار همکاری ادارات مرتبط شهرستان جهت مقابله با هرگونه ساخت وساز غیر مجاز در حریم فرودگاه و جابجایی تیرهای فشار برق قوی واقع در محدوده و حریم پروژه شد.
او یادآور شد: آغاز تملک زمین برای احداث فرودگاه سقز به عنوان دومین فرودگاه استان کردستان از سال 82 شروع شد و سال 85 مصوبه هیئت وزیران گرفت و در سال 86 جهت انجام عملیات عمرانی به پیمان گذاشته شد.
او اعلام کرد تاکنون جهت انجام عملیات عمرانی فرودگاه سقز بیش از 60 میلیارد ریال هزینه شده که برای تکمیل آن بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
بهزاد توکلی مدیر مطالعات طرح جامع فرودگاه سقز هم با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته پیرامون طرح جامع فرودگاه روند بسیار مطلوبی دارد، خاطر نشان کرد: احداث فرودگاه هیچگونه آلایندگی زیستی برای منطقه ندارد.
سقز به عنوان دومین شهر بزرگ کردستان در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.ک/2

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *