خانه / سیاسی / طرح چاپ اسکناس اقلیم کردستان عراق

طرح چاپ اسکناس اقلیم کردستان عراق

همزمان با پافشاری رئیس اقلیم کردستان بر اعلام استقلال این اقلیم از کشور عراق، یکی از رسانه های نزدیک به حزب بارزانی در خبری از طرح چاپ اسکناس کُردی خبر داد

همزمان با پافشاری رئیس اقلیم کردستان بر اعلام استقلال این اقلیم از کشور عراق، یکی از رسانه های نزدیک به حزب بارزانی در خبری از طرح چاپ اسکناس کُردی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، سایت کانال تلویزیونی روداو، متعلق به نیچروان بارزانی نخست وزیر دولت اقلیم کردستان از طرح چاپ اسکناس کُردی خبر داد.
براساس این خبر، ایده چاپ اسکناس کُردی و برخی از طرح های ارائه شده برای این اسکناس به سال ۲۰۱۱ بر می گردد.
نمونه های طراحی شده اسکناس کُردی با واحد پولی «دراو» که در این خبر منتشر شده اند، حاوی تصاویری از شخصیت ها و رهبران سیاسی کُردها از جمله شیخ محمود برزنجی، ملا مصطفی بارزانی، قاضی محمد و نقوش تاریخی می باشند و بر روی آن نام «بانک مرکزی جمهوری کردستان» نوشته شده است.
انتشار این خبر بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه از جمله روزنامه های ملیت، رادیکال و پایگاه خبری ۷ داشت.
پیشتر سوران عمر یکی از نمایندگان جماعت اسلامی در پارلمان اقلیم کردستان اعلام کرده بود که‌ در نشست مشترک نیچروان بارزانی، نخست وزیر دولت اقلیم کردستان و نمایندگان پارلمان کردستان در خصوص مسئله‌ صادرات و درآمدهای نفتی اقلیم کردستان که پشت درهای بسته برگزار شد، در خصوص چاپ اسکناس کُردی بحث و گفتگو شده است.
 
 
کد مطلب: ۶۶۱۰۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱۹  |  ساعت: ۸ : ۵۴

شناسه خبر : 18809

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 6 =