خانه / اجتماعی / طغیان رودخانه درمریوان موجب فوت دو نفر و بسته شدن راه سه روستا شد

طغیان رودخانه درمریوان موجب فوت دو نفر و بسته شدن راه سه روستا شد

سنندج- طغیان رودخانه در مریوان موجب غرق شدن یک مادر و فرزند خردسال او، همچنین مسدود شدن راه ارتباطی بیش از سه روستا در بخش سرشیو و خاومیرآباد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری مریوان، فرماندار مریوان گفت: بارندگی های اخیر در شهرستان مریوان باعث طغیان رودخانه ها و مسدود شدن راه ارتباطی چندین روستا شده است.
محمد فلاحی به فوت دو نفر براثر شدت بارندگی و سیلاب نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه ساعت ۱۶ یکشنبه یک خودروی سواری استیشن در حین عبور از عرض رودخانه «کلین کبود» به دلیل طغیان رودخانه در آب غرق شد که در نهایت دو نفر از سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.
فلاحی با اشاره به مستقر شدن تمام عوامل اجرایی ستاد بحران مریوان به ریاست فرماندار در محل حادثه افزود: با تلاش غواصان و امدادگران پدر و یک فرزند این خانواده نجات یافتند اما متاسفانه مادر و یک فرزند خردسال با وجود اعزام به بیمارستان بوعلی جان خود را از دست دادند.
وی اظهار کرد: همچنین طی بارندگی های اخیر و طغیان رودخانه مسیر بسیاری از روستاهای بخش سرشیو و خاو میرآباد مسدود شده است.
وی افزود: در این بارندگی ها بیشترین خسارت در بخش راه و محورهای ارتباطی بوده است.
فرماندار مریوان گفت: بارندگی اخیر به تاسیسات زیر بنایی راه های اصلی و مواصلاتی، آب و کشاورزی نیز خسارت وارد کرده است و بررسی های کارشناسی برای برآورد نهایی خسارات همچنان ادامه دارد.
فلاحی گفت: بارش باران در مریوان موجب آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه ها، اختلال در ترافیک جاده ای و مسدود شدن راه های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان شده است.
وی افزود: با تلاش بی وقفه اکیپ های امدادرسانی بیشتر محورهای ارتباطی مسدود بازگشایی شد.

شناسهٔ خبر: ۳۵۸۶۲۲۵ – دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۵
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6859

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =