خانه / اقتصادی / طول مسير سنندج – مريوان به ۱۰۵ کيلومتر کاهش مي يابد

طول مسير سنندج – مريوان به ۱۰۵ کيلومتر کاهش مي يابد

مدير ساخت و توسعه راه‌هاي اداره کل راه و شهرسازي کردستان با اشاره به اينکه مسير سنندج به مريوان ۱۳۵ کيلومتر است، گفت: براي افزايش ايمني و کوتاه کردن طول اين مسير از ۱۳۵ کيلومتر به ۱۰۵ کيلومتر طرح‌هايي توسط اداره کل اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاري موج، رامين محمودي، مدير ساخت و توسعه راه‌هاي اداره کل راه و شهرسازي کردستان، اظهار کرد: در حال حاضر بخشي از مسير سنندج به مريوان (محور تودار – شويشه) به طول ۲۳ کيلومتر به بهره‌برداري رسيده است.
وي بيان کرد: واريانت جديد محور تودار – شويشه باعث حذف گردنه ۸ کيلومتري خروسه که در فصل زمستان بسيار سخت گذر بود، شده است.
وي به مزاياي بهره‌برداري از اين پروژه اشاره کرد و افزود: کاهش طول مسير از ۱۸ کيلومتر به ۱۶ کيلومتر، کاهش هزينه‌هاي سوخت ناشي از کاهش زمان سفر و طول مسير، حذف نقاط حادثه‌خيز و پرخطر گردنه خروسه و سه‌راه علي‌آباد و افزايش ايمني در هدايت ترافيک و کاهش هزينه‌هاي ناشي از تصادفات رانندگي از جمله مزاياي پروژه محور تودار – شويشه است.
مدير ساخت و توسعه راه‌هاي اداره کل راه و شهرسازي کردستان عنوان کرد: در محور تيژتيژ-گاران علاوه بر دو تونل همرو و گذر دره تونل ديگري به نام باغان هم از دو سال پيش عمليات ساخت آن شروع شده است.
محمودي با اشاره به اينکه طول تونل باغان ۱۸۵۰ متر است، بيان کرد: ظرف مدت ۲، ۳ ماه گذشته ۱۲۰ متر حفاري در اين تونل انجام شده است.

شناسه خبر : 1629

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =