خانه / سیاسی / ظریف : حمایت آمریکا از داعش قدرت تصمیم را از آنها گرفته است / ایران از ابتدا متوجه خطر داعش بود!

ظریف : حمایت آمریکا از داعش قدرت تصمیم را از آنها گرفته است / ایران از ابتدا متوجه خطر داعش بود!

“محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه سه درباره همکاری ایران با آمریکا برای نابودی داعش گفت: آمریکایی‌ها به خاطر معیارهای دوگانه‌ای که داشتند تا امروز خیلی در این بحث جدی نبودند و مدت‌ها از داعش در سوریه به اشکال مختلف حمایت کردند و الان نمی‌توانند تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد : شعارهایی که پشت سر هم مطرح کردند و خودشان را گرفتار آن شعارها کردند امروز با آن شعارها چکار کنند این گروه خطرناکی است که یک روز خطر آن متوجه عراق بود بعد به سوریه و دوباره به عراق پرداخته و فردا این خطر متوجه سایر کشورهای منطقه و شاید سراسر منطقه باشد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: احساس می‌کنم هنوز تصمیم جدی و فهم و درک جدی از میزان این خطر ایجاد نشده که وارد حرکت جدی علیه این گروه شوند.
ظریف تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا متوجه این خطر بوده و رئیس‌جمهور کشورمان سال گذشته پیشنهاد جهان علیه خشونت و افراط را بیان کرد با عنایت به شناخت واقع بینانه از این خطر بود. مقام معظم رهبری نیز همواره بر خطر تحجر و افراط تأکید می‌کردند.
وی تاکید کرد: ما کاملا آشنا هستیم و از ابتدای این حرکت وحشیانه در کنار مردم عراق چه مردم شیعه چه برادران و خواهران اهل تسنن و چه برداران و خواهران کرد در عراق بودیم و توانستیم با همکاری مانع از گسترش این خطر شویم ولی این خطر کل منطقه را تهدید می‌کند و نیاز به یک همکاری بین‌المللی دارد.
وزیر امورخارجه کشورمان اضافه کرد: امروز جلسه هیأت دولت در مشهد است و با وزیر خارجه دانمارک ناهار کاری خواهد داشت.
ظریف با آرزوی عاقبت بخیرب برای  همه  افزود: آرزو دارم در این چند صباحی که خدا این مسئولیت و وظیفه را برای خدمت به مردم به بنده عنایت کرده بتوانم از حقوق مردم ایران پاسداری کنم و شاید اگر خدا کمک کند مشکلات را کم کنیم.
وزیر خارجه درباره مهمترین دلواپسی‌اش عنوان کرد: مهمترین دلواپسی‌ام این است که خدا نکند آدم نتواند از پس مسئولیت بر بیاید و در برابر مردم و خدا و اولیای خدا شرمنده شود.
رئیس دستگاه دیپلماسی در بیان علت آرامشی که در کلام و رفتارش است، خاطرنشان کرد: همه ما آرامشمان از این است که به خدا و معصومین توکل و توسل داشته باشیم و هر بار دلم می‌گیرد یاد این آیه می‌افتم الیس الله بکاف عبده و این آیه دل آدم را قرص می‌کند.
وی با بیان اینکه ظهر امروز با وزیر خارجه دانمارک که به مشهد آمده ناهار کاری خواهد خورد، عنوان کرد: ایشان به مشهد آمده چون امروز جلسه هیأت دولت در مشهد است و دیشب وقتی وارد شده به صحن‌ها مشرف شده و از جمعیت عظیم در صحن‌ها تعجب کرده است.

شناسه خبر : 17861

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =