ظریف در بدو ورود به اسلو: مسایل منطقه ای محور رایزنی ها و دیدارها در نروژ خواهد بود

وزیر امورخارجه کشورمان گفت: دیدارهایی را در حاشیه «مجمع اسلو» با مقامات حاضر در اجلاس خواهیم داشت و در آن دیدارها بر مسایل منطقه ای و مبارزه منسجم با افراط گرایی تمرکز خواهیم کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان که در نروژ به سر می برد، در مورد برنامه های سفر خود به اسلو به خبرنگاران اظهار کرد: مجمع اسلو سالانه فرصتی را برای بحث درباره مسائل مهم بین المللی به خصوص مسائل امنیتی و صلح سازی و جلوگیری از مخاصمات فراهم می کند.
ظریف افزود: در منطقه ما به خصوص در چند هفته اخیر با تنش هایی که بین کشورهای همسایه ایجاد شده ضرورت دارد که تلاش های بین المللی در این زمینه گسترش پیدا کند و منطقه  شاهد یک بحران جدید نباشد.  به همین خاطر حضور من در مراسم افتتاحیه اجلاس صبح فردا اسلو فرصتی را فراهم می کند که قبل از تشکیل دولت جدید دیدگاه هایی که رییس جمهوری در دولت دوازدهم دارند و می خواهند دنبال کنند که منطبق با مواضع اصولی جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور صلح خواه و ثبات خواه است را تشریح کنیم.
وزیر امور خارجه گفت: همچنین با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از اندیشمندان و سیاستمداران بین المللی در این اجلاس حضور دارند فرصتی خواهد بود که تبادل نظر کنیم. در این دیدارها تمرکز بر مسایل منطقه ای که امروز به شدت نگران کننده است و مبارزه منسجم با افراط گرایی و تروریسم که هم منطقه ما را به شدت در مخاطره انداخته و هم جامعه بین المللی را تهدید می کند تمرکز خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در ۴۸ ساعتی که در نروژ خواهیم بود یک فرصت خوبی است که با تعداد قابل توجهی از وزرا و اندیشمندان گفت و گو کنیم.

شناسهٔ خبر: 4002772 – دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ – ۱۵:۱۹

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *