خانه / سیاسی / ظریف در جمع خبرنگاران:توضیح ظریف درباره دیداربا کری/بیشتر وزرای۱+۵سند اراک را امضاکردند

ظریف در جمع خبرنگاران:توضیح ظریف درباره دیداربا کری/بیشتر وزرای۱+۵سند اراک را امضاکردند

وزیر امور خارجه در مورد دیدارش با وزیر امورخارجه آمریکا، گفت: برای اجرای تعهدات آمریکا در برجام نیاز بود توضیحات جان کری را بشنویم تا اطمینان حاصل کنیم نظرات مقام معظم رهبری اجرایی شده است.

وزیر امور خارجه در مورد دیدارش با وزیر امورخارجه آمریکا، گفت: برای اجرای تعهدات آمریکا در برجام نیاز بود توضیحات جان کری را بشنویم تا اطمینان حاصل کنیم نظرات مقام معظم رهبری اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در حاشیه اجلاس بین المللی بررسی بحران سوریه گفت: این دیدار برای اطمینان از اجرایی شدن نظرات مقام معظم رهبری درباره تعهدات امریکا انجام شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره جزییات دیدار سه ساعته خود با جان کری با بیان اینکه امریکا درخصوص برجام تعهداتی داده است که در روز تصویب باید انجام می داد و تعهداتی نیز بین روز تصویب تا روز اجرا داده است که آنها را نیز باید انجام بدهد، گفت: دراین زمینه ها نیاز بود توضیحات طرف امریکایی را بشنویم تا اطمینان حاصل کنیم نظرات مقام معظم رهبری اجرایی شده است.
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در این دیدار علاوه بر اینکه بحث های تخصصی و جدی درباره نحوه برداشته شدن تحریم ها و برداشته شدن تحریم های امریکا داشتیم در زمینه نحوه عملیاتی شدن تعهدات درباره اراک هم گفتگو کردیم.
ظریف همچنین از گفتگو با همتای امریکایی اش درباره پیشبرد کارها به منظور رسیدن به روز اجرای(برجام) خبر داد و تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا یک بار دیگر تاکید کرد که طرف آمریکایی طبق دستور العمل رییس جمهور این کشور به وظایف اش عمل می کند و اگر لازم به توضیح بیشتر باشد نیز آن را مطرح خواهد کرد.
وزیر امور خارجه افزود: وزیر خارجه آمریکا در این دیدار تاکید کرد که دستورالعمل های لازم را به نمایندگی های امریکا داده اند تا شرکتها را تشویق کنند که نگران وضع قبل نباشند.
وی گفت: باید دید تا چه میزان قول و قرارهایی که طرف آمریکایی داده است در جهت اجرای تعهداتشان خواهد بود.
ظریف در پاسخ به این سوال که آیا سند اجرای تعهدات برای باز طراحی راکتور اراک هفته آینده امضا خواهد شد؟ اظهار کرد: بیشتر وزیران خارجه ۱+۵ سند بازطراحی اراک را امضا کرده اند و شاید یک یا دو وزیر آن را امضا نکرده اند که در یکی دو روز آینده آن را امضا می کنند و سند قطعی خواهد شد.

شناسه خبر : 15069

این خبر رو هم ببینید

گره های کور انتخابات شورای شهر

عدم آشنایی نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر با قوانین و مسئله اعمال سلیقه های بی حد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =