ظریف در جمع خبرنگاران: رسیدن به توافق در این دور از مذاکرات بعید است

کرد در مورد اصل موضوعات تفاهم کلی وجود دارد، اما آنچه که در چند دور اخیر در موردش بحث و گفت وگو شده است در مورد جزییات است، مواردی همچون حجم غنی سازی، نحوه و زمانبندی برداشتن تحریم ها که بسیار با اهمیت و حیاتی هستند

۱۳۹۳ سه شنبه ۲۲ مهر ساعت 14:15
محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه با بیان این که همه مذاکراتی که تاکنون داشته ایم، مذاکرات حساسی بوده اند، گفت: این دوره هم مذاکره ای است که می تواند راه را برای رسیدن به توافق نهایی هموارتر کند.
 
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، ظریف امروز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه وین در جمع خبرنگاران افزود: البته رسیدن به توافق در این مذاکرات بسیار بعید است، زیرا موضوعاتی که هنوز باقی مانده است که باید حل وفصل شوند، موضوعات بسیار زیادی هستند.
 
وی در ادامه افزود: همانطور که رییس جمهوری کشورمان مطرح کرد در مورد اصل موضوعات تفاهم کلی وجود دارد، اما آنچه که در چند دور اخیر در موردش بحث و گفت وگو شده است در مورد جزییات است، مواردی همچون حجم غنی سازی، نحوه و زمانبندی برداشتن تحریم ها که بسیار با اهمیت و حیاتی هستند.
 
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ما امیدواریم که طرف مقابل با پذیرفتن واقعیاتی در که صحنه منطقه ای و بین المللی وجود دارد و هم واقعیات برنامه هسته ای ایران که یک برنامه پیشرفته صلح آمیز است، بتواند به یک راه حل دست پیدا کند که به نفع همه است.
 
ظریف تصریح کرد: ما تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست که از این چند روز مذاکره در وین برای حل مشکلات بهترین استفاده را ببریم.
 
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *