ظریف در دیدار همتای چینی؛ کشورها برای مبارزه با تروریسم با یکدیگر گفتگو کنند

وزیر خارجه کشورمان در دیدار همتای چینی گفت: بسیار مهم است که کشورها با همدیگر برای افزایش همکاری و از جمله مبارزه با تروریسم که مبتلا به جامعه جهانی است، گفتگو کنند.

محمد جواد ظریف در دیدار با وانگ ئی وزیر امور خارجه چین ضمن استقبال از ابتکار دو کشور چین و یونان برای برگزاری اجلاس کشورهای دارای تمدن کهن، این ابتکار را با ارزش خواند و افزود: جامعه جهانی از سوی کشورهای دارای تمدن کهن نیازمند به گفتگوست.  
وی افزود: بسیار مهم است که کشورها با همدیگر برای افزایش همکاری و از جمله مبارزه با تروریسم که مبتلا به جامعه جهانی است، گفتگو کنند.
وزیر امور خارجه چین نیز با اشاره به سابقه تمدنی کهن ایران و چین اظهار داشت: به منظور پاسداشت از عقبه تمدنی یکدیگر لازم است که دو کشور از طریق همفکری و همکاری برای رفع مشکلات کنونی جامعه بشری راه حل هایی مناسب پیدا نمایند و مجمع تمدنهای کهن می تواند راه حل خوبی در این راستا باشد.
در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان ضمن بسیار خوب توصیف کردن روابط دو جانبه خواستار تقویت همکاریهای اقتصادی و رفع برخی مشکلات مالی و بانکی شد.  
ظریف خاطر نشان کرد که ایران و چین دوستان سالهای سخت بوده اند و همچنان به دوستی و همکاری خود ادامه می دهند. وی
همچنین خواستار حضور فعال تر چین در توسعه بندر چابهار شد.
در این دیدار وزیر امور خارجه چین ضمن اعلام آمادگی کشورش برای افزایش همکاریهای بیشتر بانکی از تامین مالی پروژه های اقتصادی  در ایران استقبال کرد.
طرفین در این دیدار همچنین در خصوص مسائل منطقه ای بویژه سوریه نیز گفتگو و تبادل نظر کردند.

شناسهٔ خبر: 3960943 – یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۲۰:۳۲

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *