خانه / سیاسی / عادل مراد در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط آشکار ساخت: نامه‌ 50 عضو ارشد اتحادیه‌ میهنی به‌ همسر طالبانی

عادل مراد در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط آشکار ساخت: نامه‌ 50 عضو ارشد اتحادیه‌ میهنی به‌ همسر طالبانی

رئیس شورای مرکزی حزب اتحادیه میهنی کردستان به ریاست جلال طالبانی رئیس جمهوری پیشین عراق ضمن تایید نامه‌ 50 تن از اعضای ارشد این حزب به‌ هیرو ابراهیم احمد، بروز هر گونه شکاف در اتحادیه میهنی را رد کرد

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عادل مراد در مصاحبه با روزنامه « الشرق الاوسط» درپاسخ به اظهارات یکی از رهبران حزب اتحادیه میهنی کردستان مبنی بر اینکه نزدیک به ۲۴ نفر از رهبران این حزب و در راس آنها کوسرت رسول و برهم صالح معاونان دبیر کل اتحادیه میهنی با امضاء نامه ای خطاب به هیرو ابراهیم احمد همسر طالبانی و یکی از رهبران این حزب بازنگری در عملکرد وی و شیوه رهبری حزب و اداره امور مالی آن و ضرورت مشاوره با دیگر رهبران این حزب را خواستار شده اند، گفت: این نامه اکنون در دست من قرار دارد و تعداد امضاء کنندگان این نامه ۵۰ نفر هستند نه ۱۶ یا ۲۴ نفر و همه این افراد باید امضائ خود را تایید کنند. برای من تعداد افزاد امضاء کننده نامه مهم نیست و هیچ اعتراضی هم به این نامه ندارم، چرا که آنچه در این نامه آمده به نفع اتحادیه میهنی است و مسایلی مثبت است و من در صف نخست کسانی هستیم که خواهان برگزاری کنگره اتحادیه میهنی و مبارزه با فساد و آگاهی از شیوه اداره اموال اتحادیه میهنی و شفافیت در عملکرد این حزب هستند و شخص جلال طالبانی نیز خواهان برگزاری کنگره عمومی این حزب است.
وی با تاکید براینکه هیچگونه شکافی در حزب اتحادیه میهنی کردستان بویژه با توجه به بیماری جلال طالبانی وجود ندارد، افزود: رهبران اتحادیه میهنی باید با هم آشتی کرده و در خصوص مسایل مربوط به حزب به توافق برسند و با خانم هیرو ابراهیم همکاری کنند و از برانگیختن اختلافات بپرهیزند، چرا که این اختلافات ممکن است به شکاف در این حزب بیانجامد.
مراد ضمن درخواست برای برگزاری چهارمین کنگره عمومی حزب اتحادیه میهنی و انتخاب دبیر کل دیگری برای آن مانند همه احزاب در جهان، افزود: رهبران هر حزبی بیمار می شوند و می میرند و این مسئله به معنای پایان فعالیت یک حزب نیست، بنابراین باید با شیوه های دموکراتیک و شفاف و از طریق برگزاری انتخابات فرد دیگری به رهبری حزب برگزیده شود.
وی تاکید کرد: من به طور مستمر خواستار برگزاری گنگره عمومی حزب اتحادیه میهنی کردستان شده ام و خانم هیرو ابراهیم نیز یک ماه پیش خواستار برگزاری این کنگره شده است.
عادل مراد که از بنیانگذاران حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق به شمار می رود، افزود: کنگره این حزب باید ماه آینده میلادی برگزار شود؛ چرا که در صورت برگزار نشدن این کنگره، همه رهبران حزب غیر قانونی تلقی شده و این حزب تنها توسط شورای مرکزی اتحادی میهنی اداره خواهد شد.
عادل مراد تاکید کرد:«برای من بیش از هر چیز، وحدت و یکپارچگی در حزب اتحادیه میهنی اهمیت دارد و شخصا” هم با برخی از رهبران اتحادیه میهنی که نامه برای خانم هیرو ابراهیم را امضاء کرده اند و در راس آنها، برهم صالح گفتگو کردم. او فردی با کفایت و باهوش است و آینده خوبی در داخل اتحادیه میهنی و نه‌ خارج از آن دارد. به او گفتم باید به جای اختلافات به خاطر منافع حزب بین همه اعضاء و رهبران حزب مصالحه و آشتی صورت گیرد و امیدوارم به خوبی به اظهارات من توجه کرده باشد.»
مراد افزود: اوضاع حزب اتحادیه میهنی در مرحله پس از طالبانی تغییر کرده و ما اکنون بر ضرورت امتناع از ویران شدن این حزب که آن را به خاطر خدمت به ملتمان تاسیس کرده ایم تاکید می کنیم؛ چرا که معتقدیم اتحادیه میهنی قلعه دموکراسی است و و ویران کردن این قلعه به نفع یک حزب دیگر کُرد نخواهد بود.
وی اجرای اصل یا قانون «از کجا آورده ای؟» و اعلام دارائی های رهبران حزب از آنچه که در سال ۱۹۹۱ داشته اند و شرکت ها و دارایی هایی که اکنون در اختیار دارند، خواستار شد.
لازم به ذکر است یکی از رهبران حزب اتحادیه میهنی کردستان که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه تلفنی با روزنامه «الشرق الاوسط» در سلیمانیه مقر حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق از امضاء نامه ای برای هیرو ابراهیم احمد همسر جلال طالبانی رئیس جمهوری پیشین عراق از سوی ۲۴ تن از رهبران اتحادیه میهنی و درخواست از هیرو ابراهیم برای امتناع از انحصار طلبی در اداره امور این حزب و ضرورت آگاه ساختن رهبران حزب از مسایل مالی اتحادیه میهنی خبر داد.
این منبع گفت: همسر دبیر کل حزب اتحادیه میهنی در دوران بیماری جلال طالبانی و معالجه وی از بودجه مربوط به ریاست جمهوری و حقوق همسرش برای این معالجه هزینه کرده، ولی هیچ کس از میزان این هزینه ها اطلاع ندارد.
این منبع افزود: هیرو ابراهیم از نامزدی برهم صالح معاون دبیرکل اتحادیه میهنی برای ریاست جمهوری عراق نیز جلوگیری و بر ضرورت انتخاب فوادمعصوم به ریاست جمهوری عراق تاکید کرده بود.
وی برگزاری کنگره عمومی حزب اتحادیه میهنی کردستان و انتخاب دبیر کل دیگری به جای طالبانی که به علت بیماری نمی تواند این حزب را اداره کند، خواستار شده است.
 
 
کد مطلب: ۷۴۶۶۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱۶  |  ساعت: ۸ : ۵۹

شناسه خبر : 16945

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =