عاقلان را اشارتی کافیست/ مناف یوسفی

مناف یوسفی، مدیر گروه کارشناسان پیشگیری از بحران جمعیت یاری رسانان زاگرس در راستای گزارش منتشره در کردپرس در خصوص ستاد بحران شهرستان مهاباد می نویسد: بله درست است ستاد بحران شهرستان باید عقب تر باشد چون تا بحرانی پیش نیاید از کجا بدانند مشکل کجاست؟!

به گزارش کردپرس، مدیر گروه کارشناسان پیشگیری از بحران جمعیت یاری رسانان زاگرس در متن انتقادی خود آورده است؛ در ٢١ مهر ماه گزارشی را در خبرگزاری کردپرس به قلم تانیا شعفی، با عنوان ستاد بحران شهرستان مهاباد همیشه عقب تر از بحران!مشاهده کردم، در آن گزارش به سخنان جناب صنعتی، معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد استناد شده بود که جا دارد قبلا هم به نگارنده گزارش و هم به جناب صنعتی دستمریزادی گفته باشیم.

من چند تا سوال از این گزارشگر محترم دارم:گزارش با این جمله آغاز شده است (ستاد بحران شهرستان مهاباد همیشه عقب تر از بحران است)، بله درست است و باید عقب تر باشد چون تا بحرانی پیش نیاید از کجا بدانند مشکل کجاست؟از کجا بدانند محل اسقرار آتش نشانی نا امن است؟از کجا بدانند محل استقرار ماشین آلات شهرداری اشتباه است؟

لایروبی مسیل ها هیچ لزومی ندارد سیلاب همه آشغال ها را با خود می برد آیا شده تا حال مشکلی پیش آورده باشد؟

اگر تنها بیمارستان مهاباد روی قنات است تخریب هم شود مشکلی نیست دوباره آن را بازسازی می کنند مگه تا کنون چیزی شده است؟!!!

بافت فرسوده شهر که روی قنات ها است مگه تا حالا مشکلی براش پیش آمده تا جای نگرانی باشد؟ شبکه فاضلاب شهری که برای جمعیت پنجاه هزار نفری تعبیه شده به غیر پیچیدن بوی تعفن در شهر و آزار مردم و شیوع امراض تنفسی، مشکل دیگری پیش آورده تا ما نگران باشیم؟

مگه خالی شدن زیر دیوار رودخانه ها تا حال باعث تخریب و ریزش خیابان ها شده است؟ اگه زیر آسفالت پارک خیابان محمد قاضی خالی شده و محلی برای ورزش برخی از همشهریان گشته، مگر تا حال اتفاقی افتاده است؟

آیا هرس نکردن به موقع درختان تا کنون اتفاقی پیش آورده و یا باعث قطع برق شهر شده است؟

اگر نهرهای سطح شهر مملو از آشغال است تاکنون مشکلی ایجاد کرده است؟

با آتش نشانی مجهزی که داریم و حتی با آن درختان سطح شهر را آبیاری می کنیم مگه کمبودی مشاهده می شود یا تا بحال شده برای مهار آتش از سایرین امداد بطلبیم؟

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *