عالم اهل سنت عراقی: هدف از ارتباط دادن داعش با اهل سنت، ایجاد جنگ مذهبی است

عضو جماعة علماء العراق با رد هرگونه رابطه داعش با اهل سنت این کشور، تاکید کرد: کسانی که می خواهند داعش را با اهل سنت عراق مرتبط جلوه دهند، تلاش دارند جنگ مذهبی بین شیعه و سنی را در عراق شعله ور سازند

تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۱
هدف از ارتباط دادن داعش با اهل سنت، ایجاد جنگ مذهبی است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، “محمد امين الطه” روز گذشته در گفتگو با “الرای العام” اظهار داشت: اهل سنت و هیچ یک از استانهای جنوبی تا کنون اجازه ماجراجویی به داعش را نداده اند و هیچ کس نمی تواند چنین اتهامی را به اهل سنت وارد سازد.
وی افزود: اهل سنت عراق با تمام توان و قدرت با این گونه گروهها مقابله می کند همچنان که شواهد رسمی نشان می دهد اعضای بازداشت شده گروه داعش هرگونه ارتباط خود را با اهل سنت نفی می کنند که این مسئله مورد تایید دستگاههای امنیتی قرار گرفته است.
این عالم اهل سنت عراقی در ادامه تاکید کرد: پیش از این نیز جماعة علمای اهل سنت بصره و دیوان وقف سنی عراق از گروه تکفیری تروریستی داعش ابراز برائت کرده اند و با آنها به شدت مخالفند.
وی همچنین با اشاره به حکم جهاد علما و مراجع برای مقابله با این گروه تروریستی، بیان داشت: علمای اهل سنت نیز به این حکم لبیک گفته اند و در این راستا اهل سنت شهر بصره جبهه ای تشکیل داده اند تا با خطرات داعش مقابله کنند.
 
سایت کرد نور: منتظر نظر شما عزیزان هستیم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *