خانه / سیاسی / عدالت و صلح را به جهان اسلام باز خواهیم گردانند/ حمایت برخی کشورها از PYD آسیب به مبارزه با ترور است

عدالت و صلح را به جهان اسلام باز خواهیم گردانند/ حمایت برخی کشورها از PYD آسیب به مبارزه با ترور است

سرویس ترکیه- در تلاش هستیم تا امتی را که در اثر درگیری های طولانی مدت بی تاب شده اند جانی دوباره داده و صلح و عدالت را به آنان به ارمغان آوریم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه صباح، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در خصوص برگزاری اجلاس سران کشورهای همکاری اسلامی در استانبول سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: عدالت و صلح علی رغم تفاوت ها در دیدگاه های سیاسی، ملیت، باورهای دینی و فرهنگ آرزوی مشترک تمام انسان ها است. در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله اسلام، مهمترین مقوله دولت اسلامی که در آسیا، اروپا، آفریقا و خاورمیانه تاسیس شده است اهمیتی بوده است که برای صلح و عدالت قائل هستند. ولی متاسفانه در حال حاضر مشاهده می کنیم که دو سمبل اسلام (عدالت و صلح) در جامعه اسلامی به محل نزاع تبدیل شده است. در سوریه، عراق، آفریقای مرکزی، لیبی، فلسطین، یمن و … میلیون ها برادر مسلمانان آرامش، امنیت و ثبات خود را از دست داده و در یک شرایط خسران به زندگی خود ادامه می دهند. در این میان گروه های تروریستی به خصوص گروه هایی مانند داعش و القاعده به طور واضح و آشکاری در حال سوء استفاده هستند.  در این اجلاس، ما نه به عنوان شیعه – سنی، آفریقایی – آسیایی، شرقی – غربی، سیاه – سفید، غنی – فقیر بلکه به عنوان رهبرانی که تمام مسئولیت های انسانی را بر دوش خود احساس می کنند در یک جا جمع خواهیم شد. در تلاش هستیم تا امتی را که در اثر درگیری های طولانی مدت بی تاب شده اند جانی دوباره داده و صلح و عدالت را به آنان به ارمغان آوریم.
وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به مقوله پ.ک.ک در ترکیه نیز گفت: ۳۰ سال است که با یک گروه تروریستی تجزیه طلب مبارزه می کنیم. به عنوان کشوری که ۴۰ هزار انسان را به خاطر ترور از دست داده ایم تخریب ها، ضررها و خسارات ترور را به خوبی می دانیم. برای اتخاذ رفتاری مشترک در جامعه بین المللی برای مقابله با ترور تلاشی زیادی صورت داده ایم. گروه تروریستی پ.ک.ک و شاخه سوری آن PYD/YPG در شمال سوریه برادران عرب و ترکمنی که هزاران سال در کنار یکدیگر زندگی کرده اند را مجبور به مهاجرت می کند، دست به تصفیه نژادی زده است، کردهایی که مانند خود فکر نمی کند را تحت فشار قرار داده است علی رغم تمام این رفتارها از جانب برخی کشورها حمایت نیز می شود. این نوع رفتارها آسیب زدن به مبارزه با ترور است.

کد مطلب: ۱۰۴۲۷۶  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۲۶  |  ساعت: ۲۳ : ۱۴لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13529

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =