خانه / سیاسی / عراقچی: در نگارش متن پیشرفت داشتیم/خوشبینی دیپلمات ها از نتایج گفتگوها

عراقچی: در نگارش متن پیشرفت داشتیم/خوشبینی دیپلمات ها از نتایج گفتگوها

عراقچی پس از نشست سه روزه ایران و۱+۵ در وین اظهارداشت:نگارش متن را از موضوع مشخص تحریم ها آغاز کردیم و پیشرفت هم داشتیم.آسوشیتد پرس نیز نوشت: ارزیابی دیپلمات ها از این درو از گفتگوها مثبت بوده و نشان می دهد پیش از ۳۰ ژوئن می توان به توافق دست یافت

زمان انتشار خبر: شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ۰۸:۴۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون وزیر امور خارجه با اشاره به آغاز نگارش متن توافق جامع گفت: نگارش متن را از موضوع مشخص تحریم ها آغاز کردیم.
 
عباس عراقچی پس از پایان نشست سه روزه معاونان وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۵ در وین اظهار داشت: در این دور از گفتگوها  کار نگارش متن را شروع کردیم و در این سه  روز خیلی فشرده ابتدا روی چاچوب کار و بعد بحث نگارش متن را از موضوع مشخص تحریم ها آغاز کردیم .
 
وی در ادامه افزود: مذاکرات خوب و مفیدی بود و پیشرفت هم داشتیم اما آهسته.
 
مذاکره کننده ارشد تیم هسته ای کشورمان با تاکید بر لغو همه تحریم ها از روز اجرای توافق تاکید کرد: موضع ما مشخص است و توافقاتی که در دوره های قبل و در لوزان در قالب یک بیانیه مشترک منتشر شد کاملا روشن است و تمامی تحریم های اقتصادی باید در روز اجرای توافق لغو شود و برداشته شود و بر همین اساس هم توافق صورت گرفته است.
 
معاون وزیر امور خارجه افزود: تلاش می کنیم فضای مذاکرات را سازنده نگه داریم و به گفتگوها در مسیر صحیح و با توجه به چارچوب ها و راه حل هایی که در لوزان بدست آمده ، ادامه دهیم.
 
عباس عراقچی دور بعدی مذاکرات هسته ای را هفته آینده و در حاشیه اجلاس بازنگری معاهده “ان.پی.تی” در نیویورک اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه کارشناسان فنی و خلع سلاح جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها در اجلاس نیویورک حضور دارند، تصمیم گرفتیم کار نگارش را متن را سطح معاونان و کارشناسی در حاشیه این نشست ادامه دهیم.
 
خوشبینی دیپلمات ها درباره نتایج دور نخست گفتگوهای هسته ای
 
آسوشیتدپرس در گزارشی به قلم جرج جان نوشت: دیپلمات‌ها می‌گویند دور نخست گفتگوهای هسته‌ای ایران برای تبدیل یک توافق اولیه به توافقی نهایی مثبت بوده است و نشان می‌دهد پیش از ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن می‌توان به آن دست یافت.
 
آمریکا و پنج قدرت جهانی از ایران می‌خواهند با محدودیت‌های بلندمدت بر برنامه خود که ممکن است با آن تسلیحات هسته‌ای بسازد موافقت کند. ایران منکر پیگیری چنین تسلیحاتی است اما خواستار کاهش برخی تحریم‌هایی است که قبلا به خاطر امتناع از کاهش فعالیت‌های هسته‌ای این کشور اعمال شده‌اند.
 
آسوشیتد پرس در ادامه نوشت: دو دیپلمات غربی آشنا با این گفتگوها گفتند این دور از گفتگوهای سه‌ روزه که روز جمعه پایان یافت عمدتا بر سرعت لغو تحریم‌ها متمرکز بود. آنها خواستند نامشان فاش نشود زیرا اجازه ندارند درباره مذاکرات بحث کنند.
آنها گفتند طرفین بار دیگر در حاشیه کنفرانس سازمان ملل که هفته آینده در نیویورک آغاز می‌شوند با هم دیدار خواهند کرد.

شناسه خبر : 15919

این خبر رو هم ببینید

انتظارات نوجوانان کردستان از رئیس جمهور آینده/اشتیاق رای‌ اولی‌های کردستان برای حضور در انتخابات

رای اولی‌های کردستان می‌گویند: رئیس جمهور آینده باید ضمن بهادادن به جوانان، به وعده‌های انتخاباتی‌اش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 6 =