خانه / فرهنگی / عضویت ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور  

عضویت ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور  

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی از برگزاری چهارمین مسابقه آنلاین کتابخوانی ویژه استان کردستان در شبکه کتابخوانی حرفه‌ای کشور خبر داد و گفت: ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور عضویت دارند.
 

اسماعیل احمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اثر برگزیده مسابقه آنلاین کتابخوانی ویژه استان «عشایر، ایلات و طوایف کُرد» نام دارد که توسط علی‌اکبر وقایع‌نگار کردستانی نوشته شده و انتشارات توکلی آن را چاپ و منتشر کرده است.
وی با بیان اینکه مسابقه کتابخوانی مذکور از ۲۵ دی ماه سال‌جاری به مدت یک ماه برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در مسابقه کتابخوانی مذکور به عضویت شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور به آدرس اینترنتی www.booki.ir  در آیند و سپس در مسابقه کتابخوانی یادشده شرکت کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان بیان کرد: این اداره‌کل به برگزیدگان مسابقات کتابخوانی جوایزی به قید قرعه اهدا می‌کند.
احمدی تصریح کرد: شبکه کتابخوانان حرفه‌ای نخستین شبکه اجتماعی و کتاب‌محور در ایران است که فعالیت رسمی خود را از پنج مرداد ماه سال ۱۳۹۰ با آدرس اینترنتی www.booki.ir آغاز کرده است.
احمدی عنوان کرد: هدف از ایجاد شبکه مذکور، ایجاد فضایی مجازی به منظور ثبت و تبادل نظر در مورد کتاب‌های مورد علاقه کتابخوانان، نویسندگان، ناشران و فعالان عرصه کتاب است که کاربران آن متناسب با گروه سنی خود به امکانات مختلفی برای بحث و تبادل نظر دسترسی پیدا می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور دارای قابلیت‌های متنوعی است، افزود: امکان جستجوی منابع در بانک کتاب با بیش از ۴۰۰ هزار عنوان، مشاوره کتاب با درخواست منابع از مشاور در موضوعات متنوع و مطالعه، تورق و جستجو در متن کتاب‌های الکترونیکی برخی از این قابلیت‌هاست.
احمدی گفت: امکان دانلود منابع فاخر و ارزشمند، افزودن کتاب به قفسه مجازی خود، ثبت نقد و نظر در مورد کتاب‌ها، آگاهی از پر نظرترین، پر نقدترین و پر امتیازترین کتاب‌ها از منظر کاربران در این سایت نیز انجام می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور عضویت دارند، افزود: شهرستان سنندج با یک‌هزار و ۱۰۰ نفر بیشترین اعضاء شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور را در استان دارد.
وی در پایان اضافه کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی به شیوه‌های مکتوب و آنلاین با موضوعات متنوع یکی از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه است.
 
 

شناسه خبر : 5175

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =