عضو رهبری اتحادیه میهنی: سقوط و آزادسازی شنگال سوال برانگیز بود

یکی از اعضای رهبری اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) به رهبری جلال طالبانی، اشغال شنگال بدون مقاومت پیشمرگان حزب دموکرات کردستان (پارتی) و همچنین آزادسازی این شهر بدون مقاومت داعش را مسئله ای سوال برانگیز و پیچیده‌ دانست.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، وصفیه بنی ویس عضو رهبری یکیتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک با اشاره به اینکه داعش بدون شلیک یک گلوله شنگال را اشغال و پارتی نیز بدون هیچ مقاومتی آن را بازپس گرفت، درباره مسائل پشت پرده این مسئله سوال کرد.
مسئول دفتر شهیدان اتحادیه میهنی که این مطلب را چند ساعت پس از ورود نیروهای پیشمرگ به داخل شهر شنگال منتشر کرد، این سوال را مطرح کرده که چگونه شنگال به سادگی و بدون هیچ مقاومتی از سوی پارتی توسط داعش اشغال شد و سوال برانگیزتر آنکه چگونه اینگونه سهل و آسان بازپس گرفته شد.
وی همچنین ضمن انتقاد از سخنان یکی از مسئولین نظامی پارتی که گفته بود فقط نیروهای این حزب در آزادسازی مناطق بادینان (تحت نفوذ پارتی) نقش داشته اند، اعلام داشت که در این منطقه، یکیتی 30 تن از پیشمرگان خود را در جنگ با داعش از دست داده و هم اکنون 100 پیشمرگ و مسئول این حزب در منطقه بادینان در محورهای جنگ حضور دارند.
وی ضمن تأکید بر اینکه سخنان زعیم علی توهین به یکیتی و خانواده شهیدان این حزب می باشد، هشدار داد که چنین اظهاراتی به اتحاد نیروهای کُرد در جنگ با ترور ضربه وارد می کند.
بنی ویس خواستار معذرتخواهی رسمی حزب دموکرات کردستان و به ویژه فرمانده مورد اشاره از خانواده شهیدان و مسئولین و نیروهای پیشمرگی شد که در جبهه‌های جنگ با داعش حضور دارند.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *