خانه / سیاسی / عضو سابق داعش مدعی شد؛ ارتش ترکیه روابط نزدیکی با داعش دارد/ ترکیه زمینه حمله به کردهای سوریه را برای داعش فراهم می کرد

عضو سابق داعش مدعی شد؛ ارتش ترکیه روابط نزدیکی با داعش دارد/ ترکیه زمینه حمله به کردهای سوریه را برای داعش فراهم می کرد

یک عضو فراری داعش در گفتگو با نشریه نیوز ویک اعلام کرده است که داعش با ارتش ترکیه همکاری نزدیکی دارد و در حمله به شمال سوریه با هماهنگی ارتش ترکیه از خاک این کشور استفاده کرده است

به گزارش کردپرس به نقل از CNNturk، بر اساس اخبار منتشر شده در نشریه Newsweek، یک عضو پیشین داعش به نام “عمر” ادعاهای سنگینی علیه ارتش ترکیه مطرح کرده است.
این شخص که یکی از ثروتمندان و سرمایه گذاران شمال عراق بوده است برای جنگ در صفوف “ارتش آزاد سوریه” به این کشور سفر کرده بود و بعد از مدتی به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) پیوسته است. وی در منطقه “رقه” که به عنوان مقر دولت اسلامی عراق و شام محسوب می شود وظیفه اطلاعاتی و خبررسانی را بر عهده داشته است. وی در حین حمله دولت اسلامی عراق و شام به منطقه کردنشین شمال سوریه فرار کرده و به نیروهای کرد پناه برده بود.
این عضو سابق داعش، در ادعاهای خود عنوان کرده است: در حمله نیروهای نظامی داعش به منطقه کردنشین شمال سوریه این نیروها به صورت کاروان های مجزا از خاک ترکیه وارد این منطقه می شدند و ارتش ترکیه نیز از این موضوع آگاه بوده و به آنان اجازه این عبور را داده است.
وی می افزاید: فرماندهای داعش به ما می گفتند نترسید زیرا با ترکیه همکاری نزدیکی داریم. دولت اسلامی عراق و شام، ارتش ترکیه را به خصوص در حمله به شمال سوریه و جنگ با کردهای این منطقه متحد خود به حساب می آورد. کردها برای داعش و ترکیه دشمن مشترکی بودند. داعش ترکیه را متفق خود به حساب می آورد زیرا نیروهای نظامی داعش تنها از خاک ترکیه می توانستند وارد منطقه کردنشین سوریه شوند.
این عضو داعش اظهار کرد: یک روز در حال گذر از مرز جیلان پینار ترکیه بودیم که نورافکن های نیروهای مرزی ترکیه بر روی ما متمرکز شد. فرمانده ما دستور داد «آرامش خود را حفظ کنید، موقعیت خود را حفظ کرده و به هیچ عنوان به روشنایی نگاه نکنید». از بیسیم به زبان ترکی عباراتی گفته شد. ۱۰ دقیقه بعد روشنایی از روی ما برداشته شد. فرمانده نیز به ما دستور پیشروی داد. عبارات گفته شده در بیسیم اجازه عبور امن ما از مرز ترکیه به شمال سوریه بود.
 
کد مطلب: ۷۸۷۰۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۰  |  ساعت: ۱۱ : ۱۱

شناسه خبر : 16455

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =