خانه / سیاسی / عضو شورای رهبری پ.ک.ک: سقوط شنگال، کرکوک را از کنترل کردها در می آورد

عضو شورای رهبری پ.ک.ک: سقوط شنگال، کرکوک را از کنترل کردها در می آورد

سوزدرا اوستا بر ضرورت دفاع مشترک همه ی نیروهای نظامی کُرد از منطقه ی شنگال تاکید نموده و اعلام کرد که اگر شنگال از دست برود، کرکوک نیز سقوط می کند

به نقل از شبکه ی تلویزیونی کُردی زبان Sterk tv سوزدرا اوستا عضو شورای رهبری پ.ک.ک که خود از کردهای ایزدی است، در مورد شرایط بحرانی منطقه ی ایزدی نشین شنگال هشدار داد. وی اعلام کرد:«از دیشب تاکنوت درگیری های شدیدی روی داده و نیروهای پیشمرگ نیز تلفات داده اند اما ترک این منطقه از سوی نیروهای پیشمرگ یک اقدام مسئولانه نیست و نباید از آن جا می گریختند. ما به عنوان یک جنبش سیاسی کُردی همواره از ایزدی ها دفاع کرده ایم و به همه ی احزاب و گروه های کُرد هشدار می دهیم که اگر شنگال از دست برود، کرکوک نیز سقوط می کند. امروز زمان مناسبی برای اندیشیدن به منافع حزبی نیست. همه باید دست به دست هم دهیم و از ایزدیان دفاع کنیم. آنان در طول تاریخ ۷۲ بار قتل عام شده اند و نباید اجازه دهیم که یک بار دیگر نسل کشی ایزدیان تکرار شود».
وی در مورد حساسیت نظامی مناطق ایزدیان گفت:«دفاع از شنگال و ایزدیان تاثیر مهمی بر سرنوشت کردها می گذارد و این منطقه از چنان حساسیتی برخوردار است که اگر به فریاد ایزدی ها نرسیم نه تنها آنان بلکه کرکوک و کردهای سوریه نیز با بحران های بزرگ تری روبرو خواهند شد».
سوزدار اوستا از اعضای کُرد ایزدی پ.ک.ک از چند سال پیش به عضویت شورای رهبری این حزب درآمده است. او پیش تر از سوی دولت هلند دستگیر و زندانی شد اما این کشور درخواست های مکرر آنکارا مبنی بر ضرورت بازگرداندن او به ترکیه را رد نموده و او پس از آزادی از زندان به کوهستان قندیل در اقلیم کردستان عراق رفت. وی از فرماندهان قدیمی شاخه ی نظامی پ.ک.ک بوده است.
 
کد مطلب: ۶۷۴۰۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۲  |  – کرد پرس

شناسه خبر : 18527

این خبر رو هم ببینید

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات یک گروه وابسته به داعش را پخش کرد/ دستگیرشدگان قصد حمله تروریستی در اربیل را داشتند

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات تلویزیونی یک گروه وابسته به داعش را که قصد داشتند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =