عضو شورای شهر سنندج: کاستی های شهری کردستان ناشی از ضعف مدیریت است.      

سایت کرد نور : عضو شورای شهر سنندج گفت: اگر ندانم کاری مدیران در گذشته نبود امروز شاهد این حجم از مشکلات و کاستی های شهری که کردستان را به استضعاف کشیده اند، نبودیم.

به گزارش سایت کرد نور از سنندج، در جلسه مشترک معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با شهردار و معاونین شهرداری سنندج که 2 عضو شورای اسلامی شهر سنندج نیز حضور داشتند، سید بهاء الدین حسینی با بیان اینکه مشکلات کنونی شهر سنندج محصول سوء مدیریت در گذشته است، اظهار کرد: اگر ندانم کاری مدیران گذشته نبود امروز شاهد این حجم از مشکلات شهری که کردستان را به استضعاف کشیده اند، نبودیم.
وی گفت: بزرگترین مشکل شهرداری سنندج در این مقطع زمانی کمبود اعتبارات است به گونه ای که هم اکنون بودجه شهرداری سنندج یک دهم بسیاری از دیگر شهرها و مراکز استان های کشور است.
عضو شورای شهر سنندج با اشاره به اینکه احداث بدون مطالعه سدهای ذخیره آب در کردستان باعث مهاجرت روستائیان به شهرها به دلیل به زیر آب رفتن محل سکونت این افراد شده است، خاطر نشان کرد: این مهاجرت بی رویه هم اکنون به معضلی برای شهر سنندج تبدیل شده به گونه ای که شاهد تشکیل یک هلال فقر در اطراف شهر به دلیل سکونت روستائیان در حواشی سنندج هستیم.
حسینی تصریح کرد: نبود امکانات اولیه شهری در منطقه نایسر سنندج با نزدیک به 60 هزار نفر جمعیت نمونه کوچکی از معضلات ناشی از مهاجرت نامتعارف روستائیان به اطراف شهرها است.
به وضعیت اسفبار ترمینال سقز – مریوان رسیدگی شود
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با بیان اینکه عدم جا نمایی مناسب ترمینال مسافربری سقز – مریوان در خروجی شهر سنندج وضعیت بسیار اسفباری را در این ناحیه ایجاد کرده است، اظهار کرد: باید در راستای حل این مشکل هرچه سریعتر تدابیر ویژه ای به کار گرفته شود.
وی گفت: لایروبی رودخانه قشلاق سنندج که در ورودی شهر قرار دارد یکی از نیازهای اصلی در راستای زیباسازی شهر سنندج است.
رشیدی افزود: از سازمان شهرداری های کشور انتظار داریم در راستای اعطای ماشین آلات مخصوص لایروبی برای پاکسازی رودخانه قشلاق سنندج به عنوان یکی از اماکن مورد توجه شهروندان، شهرداری سنندج را یاری دهد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *